В музеї НУБіП України відкрилася художня виставка

16 жовтня 2019 року
     14 жовтня українці відзначили одне із найважливіших церковних свят – Покрову Пресвятої Богородиці. На цю ж дату також припадають такі значущі для України свята, як День захисника України і День українського козацтва. Усі ці три свята тісно між собою пов’язані. День захисника України – наймолодше із трьох свят, які українці відзначають 14 жовтня. Встановлене воно було 14 жовтня 2014 року указом п’ятого президента України Петра Порошенка та є офіційно святковим і вихідним днем.

     Уже 6-й рік поспіль Україна відзначає головне свято українських воїнів не за календарем країни-агресора, а має власне свято – День захисника України, яке щороку святкується 14 жовтня.
     Велике свято Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії святкується щороку 14 жовтня. Встановлене воно на згадку про дивовижну появу Богоматері віруючим. За переказами, відбулося це у 910 році в Константинополі. Столицю тримали в облозі полчища ворогів, готових у будь-який момент увірватися в місто. Жителі візантійської столиці зібралися в храмі й молили Богородицю про порятунок від нападників. Матір Божа з’явилася перед людьми, почала молитися Господу, а потім вкрила людей своїм покровом (омофором), захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих. А свято стало символом заступництва Матері Божої за всіх людей. Його відзначають православні та греко-католики.

     Святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки вважали Богоматір своєю заступницею й захисницею від ворога. Головна церква українських козаків завжди була на честь Покрови. Її ікона була в кожному курені, а зображення Богоматері було на хоругвах, під якими козаки виступили у походи. Козак – це вільна людина, незалежний озброєний воїн. Зародилося козацтво на українських землях у XV ст. Від самого початку козаками ставали виключно вільні люди, які вирішили все своє життя присвятити захисту України від ворогів.
     Запорізька Січ була демократичним незалежним об’єднанням. Головними принципами тут були свобода і рівність – усі мали рівні права та обов’язки. Водночас на Січі дотримувалися жорсткої дисципліни, адже відповідальність була запорукою успіхів козаків під час військових походів. Козак в українській культурі – звитяжний воїн, котрий служить своїй Батьківщині, боронить віру, гідність та звичаї всього українського народу.

     Вшановуючи воїнів – захисників України та славне козацтво, а також головну церкву українських козаків і її покровительку – Пресвяту Богородицю, музей історії НУБіП України організував виставку виробів працівників університету, присвячену цьому знаменному дню. Факультети та ННІ активно включилися в підготовку експозиції. Як справедливо зауважив головний лікар НУБіП, директор центру «Здоров’я» В’ячеслав Крупка, талановиті люди – талановиті в усьому. Милують око Петриківські камені, майстерно розписані аспіранткою Півень Е., Флораріум доктора зоологічних наук, професора Колесніченко О.В. та картина «Топіарний сад в Італії», виконана аспіранткою Кривенко О. з ННІ лісового і садово-паркового господарства.

     Факультет аграрного менеджменту представив на виставку великодній рушник, українську писанку, виконані студенткою Пономаренко В., та картину, вишиту бісером «Два янголи» від диспетчера денної форми навчання Гречанюк Л.М.
     Завідувач кафедри вищої та прикладної математики доц. Батечко Н.Г. майстерно виконала різьблення по дереву.

     Від факультету ветеринарної медицини презентували свої роботи доктор вет. наук Малюк М.О. – вишивки «Заповіт» та портрет Т.Г.Шевченка. Фото з Помаранчевої революції «Декан ФВМ В. Й. Любецький (2002-2006) очолює колону студентів ФВМ» приніс доцент кафедри акушерства, к. вет. н. Деркач С.С. майстерно виконаний експонат «Українська хата» представила доцент кафедри психології, к. психол. н., Поворозник К.О.

     Факультет захисту рослин, біотехнологій та екології представив вишиті рушники та картини «Янгол», «Діти» від Мирончук Л.Г. (кафедра фітопатології ім. акад. В.Ф. Пересипкіна) та Ракова О.В. (кафедра ентомології ім. проф. М.П. Дядечка). Вишиванку, вишита бісером, виконала Кудрявицька І.О. (лаборант факультету).
     Агробіологічний факультет представила методист деканату Іллєнко С.О. своїми роботами «Символіка України» (вишивка бісером) та «Дерево життя» – мозаїка на склі.
     Заслуговують на увагу роботи факультету тваринництва та водних біоресурсів. Відбирають очі картини, вишиті родиною професора Угнівенка А.М., «Нитковий коник» кандидата с-г наук Т. Юсюк та картина «Символ мудрості» від М.В. Виговської з деканату.

     Найбільш талановитим та щедрим на експонати виявився гуманітарно-педагогічний факультет. Чоловічу сорочку вишила ст. викл. каф. англійської мови для технічних та агробіологічних спеціальностей Якушко К.Г. Картини, вишиті бісером «У вишневому саду», «Злагода» та «Спогади про весну» представила Дубовик О.М. (каф. англійської філології). Світлину «Собор св. Юра у Львові» презентувала доцент кафедри культурології Пузиренко Ярина.
     Картину «До Покрови – осінь, після Покрови – зима…» виконав доцент кафедри філософії Бойко Ю.Я. Вишивку «Великодній кошик» презентувала Гольцова М.Г. (каф. романо-германських мов та перекладу).
     Барвисті картини, виконані стрічками, презентувала кафедра соціальної роботи та реабілітації.
     Доцент кафедри журналістики та мовної комунікації В.В.Чекалюк представила картину «Молитва за Україну».

     «Молитва мами відкриває небо, молитва мами рятує свою дитину і дає їй ключі до життя вічного», – сказав Блаженніший Святослав. Силa материнської молитви, без якої немає справжнього життя, немає розвитку особистості й держави – генетика мої роботи передає хвилювання жінки-берегині часів Трипілля, жіноча молитва щира й завжди допомагала воїнам у житті. Ця робота несе добро й віру у світле щасливе майбутнє України. Дякую колегам за довіру – представляти нашу кафедру на урочистій виставці у музеї», – ділиться своїми емоціями Вероніка Василівна.

     Виставка триватиме до кінця тижня. Ласкаво просимо всіх бажаючих відвідати її: 3 корпус, 217 кабінет. З 9.00 до 17.00.

Тетяна Чумак,
вчений секретар музею


 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook