Спілка молодих вчених НУБіП України провела міжнародну наукову конференцію
Спілка молодих вчених НУБіП України провела міжнародну наукову конференцію
3 грудня 2024 року
День Гідності та Свободи Спілка молодих вчених відзначила проведенням міжнародної наукової конференції як утвердження в Україні ідеалів Свободи і Демократії для сучасного і майбутніх поколінь. Міжнародна підтримка та вклад молодих вчених у сталий розвиток в умовах викликів та загроз є фундаментом розбудови нашої держави, адже воєнні дії сьогодні є головним викликом та загрозою для існування громадян України, а наближення Перемоги стало невід’ємним питанням сучасного глобального порядку денного для цивілізованого Світу.
Ракетні удари, артилерійські обстріли, забруднення понад чверті території України різними видами вибухонебезпечних речовин, пожежі і масова загибель сільськогосподарських тварин ставить під загрозу сталий розвиток та актуалізує питання об’єднання освітян у трансгалузеві проблемні наукові теми досліджень для вирішення низки гострих питань досягнення переможного миру та повоєнного відновлення.
Відповідно до завдань «Голосіївської ініціативи – 2025» щодо встановлення зв’язків із спорідненими закладами освіти інших країн для співробітництва у навчальній, науковій і методичній роботі, обміну молодими вченими, розширення міжнародного співробітництва у сфері інтелектуальної власності 21 та 22 листопада 2024 року було проведено міжнародну наукову конференцію «Освіта і наука в умовах викликів і загроз. Внесок молодих вчених в сталий розвиток».
Захід організовано Спілкою молодих вчених НУБіП України в рамках міжнародного проекту LEARNSAVE (Навчання під атаками — стійка освіта під загрозою в українських університетах) та за підтримки Шведського інституту (Svenska Institutet, номер проекту 01236/2023). Співорганізаторами конференції виступити університети-учасники консорціуму, а саме Полтавський державний аграрний університет, Одеський державний аграрний університет, Таврійський державний агротехнічний університет імені Дмитра Моторного.
Міжнародну наукову конференцію відкрила проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності, професор Оксана Тонха після неї з вітальним словом виступила асоційований професор Шведського сільськогосподарського університету Галія Замарацька. У перший день роботи конференції було заслухано доповіді провідних вчених з України, Швеції, Шрі Ланки, Китаю, Польщі та Гани.
Другий день конференції відкрив начальник науково-дослідної частини НУБіП України, професор Володимир Отченашко, після чого до доповіді було запрошено молодих вчених Молодіжної консультативної групи Глобальної програми сталого тваринництва (YAG — GASL) з Перу та Австрії. Дана організація представляє 19 регіонів Світу, цікаво що Регіон Східної Європи та Центральної Азії репрезентують саме молоді вчені НУБіП України.
Два дні конференції пройшли в жвавій науковій дискусії змішаного формату за якого члени Спілки молодих вчених, Ради аспірантів та Сенат Студентської науки НУБіП України всіх підрозділів університету були присутні очно, а гості з інших наукових установ були доєнані до заходу он лайн.
Сталий розвиток — це керований розвиток, основою керованості якого є системний підхід та сучасні інформаційні технології, які дозволяють відносно точно моделювати різні варіанти напрямків розвитку, прогнозувати їхні результати та вибирати найбільш оптимальні.
Усі учасники конференції дійшли консенсусу в тому, що генеральною метою стратегії сталого розвиткує збереження людства, а завданням стратегії сталого розвиткує збереження умов, у яких може існувати і розвиватися людство.
Наталія Грищенко,
голова Спілки молодих вчених,
доцент
доцент