PhD: Реалізація освітньої складової підготовки майбутніх докторів філософії: очні лекції ректора Станіслава Ніколаєнка та директорки наукової бібліотеки Тетяни Кіщак

4 жовтня 2023 року
  Черговий тиждень навчання у аспірантів першого року денної та вечірньої форм продовжує свій перебіг у змішаному форматі з унікальною можливістю щосереди відвідати очно лекції з «Педагогіки та управління закладами вищої освіти», яку провидить ректор університету, професор Станіслав Ніколаєнко. Наступною ректор презентував лекцію на тему – «Організаційно-педагогічні основи управління та самоменеджменту в діяльності керівника закладу освіти. Прийняття управлінських рішень у закладі освіти», котра завжди буде актуальною і корисною для молодих дослідників.

  Ректор наголосив на важливості ефективного управління в сучасному університеті та його взаємодії з іншими освітніми закладами та громадськістю. Поділився своїм багатим досвідом у цій сфері і висвітлив ключові аспекти, які впливають на успішне функціонування університету.

  Однією з головних ідей лекції було визнання того, що сучасний керівник університету повинен бути не лише педагогом, але й менеджером. Він надав приклади того, як рішення, прийняті на різних рівнях університетського управління, впливають на якість освіти та розвиток закладу. Станіслав Миколайович підкреслив, що ефективний керівник повинен бути здатний керувати своїм часом, ресурсами та власним розвитком. Тільки таким чином можна досягти високих результатів у сфері освіти.

 

  Також доволі інформативною стала лекція директорки наукової бібліотеки НУБіП України Тетяни Кіщак з дисципліни «Організація проведення наукових досліджень» на тему «Пошук наукової інформації, академічна доброчесність, доступ до міжнародних баз даних».
  Тетяна Степанівна висвітлила важливість наукового дослідження в сучасному освітньому середовищі. Вона підкреслила, що успішність науковця часто залежить від здатності ефективно шукати та використовувати наукову інформацію. Директорка надала здобувачам цінні поради щодо використання наукових баз даних, бібліотечних ресурсів та інших джерел для підтримки своїх досліджень.

 

  Іншою важливою темою була академічна доброчесність. Тетяна Кіщак наголосила на важливості дотримання стандартів у науковій роботі, уникаючи плагіату та інших порушень. Вона розповіла про етичні аспекти публікації наукових статей та взаємодії з колегами у науковому співтоваристві. А також надала приклади програм, за допомогою яких можна перевірити свою роботу на відсоток плагіату.

  Висловлюємо щиру вдячність кожному лектору, який приймає участь в організації освітнього процесу підготовки здобувачів ступеня доктора філософії, за якісне та професійне висвітлення актуальних для аспірантської спільноти тем!


Владислава Сільченко,
фахівчиня відділу аспірантури

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook