Враження студентки факультету тваринництва та водних біоресурсів від участі у програмі обміну BOVA-курсі «Порівняльний добробут та практична оцінка»

2 травня 2023 року
  Факультет тваринництва та водних біоресурсів НУБіП України є провідним серед факультетів побратимів аграрних закладів освіти країни. Тому, не дивно, що він підтримує зв'язок зі спорідненими факультетами університетів світу. Активно працює система обміну студентами, проводяться спільні дослідження та навчання молодих спеціалістів.

  Питання благополуччя тварин є актуальним та дуже поширеним серед науковців Європи. Наш Університет також активно приймає участь в популяризації 5 концепцій свобод тварин серед студентів, як майбутніх фахівців. Саме через програму обміну мені вдалося долучитися до курсу BOVA «Comparative animal welfare and practical assessment».
  Даний курс був створений для студентів технологів з виробництва і переробки продукції тваринництва та лікарів ветеринарної медицини, для надання розуміння питань благополуччя під час утримання ряду видів тварин у різних умовах. Викладачі і практики із захисту тварин радо надають такі знання протягом навчання. Курс складався з індивідуального опрацювання матеріалів в дистанційному форматі та зустрічі очно в Естонському університеті природничих наук в місті Тарту.
  У передкурсовій частині дистанційного навчання студенти повинні були вивчити та підготувати короткий звіт про добробут обраного виду тварин в умовах рідної країни. На основі індивідуальних звітів проводилася оцінка досягнень студентів та надання коригуючих зауважень для поліпшення навичок презентації.
  Протягом особистої зустрічі ми відвідували лекції, проводили дискусії, практичні заняття та тематичні дослідження. Найбільш захопливою подією були екскурсії. Спершу ми завітали до Елістверського зоопарку, який був створений як притулок для покинутих або поранених лісових тварин. Далі ми відвідали центр порятунку котів та собак.

  Однак, для мене особисто, як технолога з виробництва і переробки продукції тваринництва, найцікавішою було відвідування університетської ферми.

  Такий підхід навчання допоміг мені дізнатись про системи вирощування тварин, які не практикуються в Україні, навчив мене працювати в команді, закріпити та вдосконалити мої вже набуті знання на факультеті тваринництва та водних біоресурсів НУБіП України.
  Після розгляду матеріалу на практиці ми закріпили наші знання переглядом наукової літератури в бібліотеці університету. Таким чином, ми готувалися до фінальної презентації, яку представляли в останній день курсу.

  Після захисту презентації кожен студент отримав оцінку зробленої роботи та заслужений сертифікат про успішне проходження курсу.

  Цей тиждень був, мабуть, однією з найяскравіших подій в моєму студентському житті. Для мене це був перший закордонний досвід і маю сказати, я страшенно хвилювалася, адже я ніколи не доповідала перед інтернаціональною аудиторією. Однак, було неймовірно приємно усвідомлювати, що однодумці є всюди, що тебе розуміють, а твої ідеї схвалюють. Як на мене, такий досвід дуже надихає молодих спеціалістів розвиватися в обраній сфері.

  Я безмежно вдячна всім організаторам курсу, ректорату НУБіП України та адміністрації факультету тваринництва та водних біоресурсів, за можливість збагатитися новими знаннями та навичками. Для молодого спеціаліста, студента це неоціненний внесок у майбутнє становлення. Всім студентам раджу звертати увагу на подібні програми обміну та пробувати себе у чомусь новому, здобувати нові знання та вдосконалюватися.


Враженнями поділилася Олександра Гранат,
студентка 1-го року навчання ОС «Магістр»

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook