Особливості наукової роботи в тваринництві (наука-виробництво-бізнес). ,,Використання професійних навичок з генетики”

10 грудня 2022, 12:49

     Восьмого грудня відбулась робоча зустріч аспірантів факультету тваринництва та водних біоресурсів НУБіП України з доктором сільськогосподарських наук, заступником директора з науково-виробничої та фінансової діяльності Інституту свинарства та агропромислового виробництва НААН України (м. Полтава) ‒ Почерняєва Костянтина Федоровича.

     Костянтин Федорович запропонував для знайомства та обговорення один з перспективних напрямів науково- виробничої діяльності інституту який пов'язаний з сучасним станом та перспективами розвитку генетики в галузі свинарства. Обширний матеріал стосувався таких розділів як сиквенс геному свині, біоінформатики, геномних дослідження асоціацій, практики застосування підходів маркерної селекції та генетичної експертизи, епігенетики та редагування геному.

     Аспіранти факультету проявили інтерес до розробок які стосуються створення трансгенних свиней які можуть рости без додавання фосфору або фітаз до корму, що сприяє зменшенню викидів у навколишнє середовище фосфатів. Використання трансгенних свиней, в слинних залозах яких міститься такі ферменти як b-глюканаза, ксиланаза та фітаза дає змогу збільшити конверсію корму.

    Питання які виникли при обговоренні стосувались практичному застосуванню оригінальних наукових підході в практичній роботі та можливостей їх використання для бізнесових цілей.

     Висловлені пропозиції відносно необхідності додаткових зустрічей щодо можливостей застосування зазначених підходів на інших видах тварин.

Гарант ОНП, професор Сергій Рубан

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook