ІТ в освіті: виклики сьогодення

September 7, 2020
Кафедра вищої та прикладної математики

   

ІТ є однією  з тих галузей, які найбільш динамічно та успішно розвиваються останні десятиріччя в Україні та світі. З розвитком інформаційних технологій зростає їх роль та використання у сфері освіти. Тому, нікого вже не здивувати онлайн - курсами  або медіаосвітою, майже всі провідні університети світу пропонують дистанційну форму навчання.
Прикладом успішного впровадження дистанційної форми навчання є Відкритий університет Великої Британії заснований в 1969 році як навчальний заклад для надання можливості здобути або продовжити освіту дорослим людям, які працюють або мають  особливі освітні потреби. Завдяки використанню інформаційних технологій, студенти мають можливість одержати консультації в 250 навчальних центрах, розташованих у 30 країнах світу. Лише у самій Великій Британії налічується 13 навчальних центрів. В університеті дистанційно навчаються 225 тис. студентів. За зразком Відкритого університету Великобританії навчальні заклади аналогічного типу були створені в Канаді, Австрії, Іспанії, Пакистані, Нідерландах, Туреччині, Індії, Ізраїлі та інших країнах.
 Але особливого значення використання інформаційних технологій в освітньому процесі набуло за карантинних обмежень під час пандемії COVID-19, яка триває і досі.
Прикладом успішного використання сучасних ІТ у освітньому процесі багатьох закладів вищої освіти України за дистанційної форми навчання є застосування навчальної платформи  Elearn. Так, наприклад, в НУБіП України на  кафедрі  вищої та прикладної математики дистанційна форма навчання більшості навчальних дисциплін кафедри здійснюється саме за допомогою електронних навчальних курсів дисциплін (ЕНК) на цій платформі. Поряд з тим на кафедрі активно використовуються і інші ресурси дистанційної комунікації викладачів зі студентами, зокрема, Skype, Cisco Webex Meteengs, Zoom.us, Viber, Telegram, WhatsApp тощо.
Отже, впровадження та розвиток інформаційних технологій у вищих навчальних закладах є пріоритетом сучасної освіти. Високий рівень розвитку ІТ надає можливість модернізувати освітній процесс та пристосуватися до глобальних викликів сьогодення.
 
 
доцент кафедри вищої та прикладної математики
Наталія Арнаута
 
 
Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook