Інноваційне живлення картоплі столової – шлях до прибуткового виробництва
Інноваційне живлення картоплі столової – шлях до прибуткового виробництва
July 23, 2019
І знову симбіоз науки та виробництва відбувся на Міжнародному науково-практичному семінарі «Інноваційне живлення картоплі столової – шлях до прибуткового виробництва», що відбувся на початку липня, під егідою кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва ім. О. І. Душечкіна агробіологічного факультету НУБіП України і вже традиційних партнерів компанії Syngenta, а також УАВК, щоб обговорити нагальні питання галузі картоплярства.
Увага учасників семінару в розрізі ринку переробки продукції була прикута до протоколу вирощування картоплі чіпсового напрямку переробки, насамперед, щодо живлення і захисту рослин у період її вегетації, а також значення його дотримання у виробництві безпечної й якісної продукції. Адже саме протягом вирощування картоплі у полі формується якість бульб, і у цьому аспекті неабияку роль відіграють знання і вміння спеціалістів агрономічного спрямування. Детально розібратись у цих питаннях присутнім допомагав випускник нашого університету факультету агрохімії і ґрунтознавства, а нині керівник агровідділу ТОВ «Чіпси Люкс» Володимир Левківський.
Аудиторія особливу зацікавленість проявила до міжнародного досвіду вирощування картоплі, особливо до вимог, що висуваються до якості овочевих культур, і картоплі зокрема, у Європі. Адже нині перед українськими виробниками відкриваються європейські ринки збуту продукції високої якості, що обумовлено введенням обмежень відносно застосування частини діючих речовин ЗЗР у цій частині світу, а це, у свою чергу, обумовить труднощі із вирощуванням овочевих культур і значне зниження їх урожайності у Європі. Тож, і виробничники, і науковці активно дискутували про це із Арто Маркуло, представником компанії Syngenta у Фінляндії.
Неабияку зацікавленість викликали в учасників інноваційні розробки у вирощуванні картоплі від професора Анатолія Бикіна та ТОВ «Біотех ЛТД». Тут були представлені інноваційні способи різноглибинного внесення добрив, техніка, що дає можливість це здійснити, нові марки КАС та інших добрив, а також інша техніка – для ефективного ресурсоощадного обробітку ґрунту під цю культуру.
Слід зазначити, що не тільки досвідчені фахівці, а й студенти із захватом поглинали інформацію для збагачення своїх знань. Адже виробничу практику у ТОВ «Біотех ЛТД» зараз проходить 8 бакалаврів і 1 магістр. До того ж, не проґавити таку гарну можливість дізнатись про новинки та інновації вирішили й інші студенти, які спеціально приїхали на семінар.
Тож, міжнародний семінар у котре зібрав провідних фахівців із науки, виробництва, масмедіа і студентства, став вдалою площадкою для обміну досвідом, плідної дискусії та виокремлення перспективних шляхів розвитку галузі картоплярства. Тож, дякуємо всім за співпрацю і бажаємо гарних врожаїв.
Доцент кафедри Надія Бордюжа