Навчальна практика студентів з деревинознавства: поєднання теорії та практики
Протягом останніх двох тижнів студенти-деревообробники 2 курсу ННІ ЛіСПГ проходили навчальну практику з деревинознавства на базі Університету.
Метою практики було закріплення теоретичних знань, отриманих під час вивчення курсу «Деревинознавство», а також набуття практичних навичок у визначенні анатомічної будови деревини, діагностиці її фізико-механічних властивостей та класифікації основних деревних порід.
Майбутні фахівці з занурилися у світ анатомії дерев, типів волокон, особливостей річних кілець та природної класифікації порід. Студенти в Ботанічному саду НУБіП ознайомилися з морфологічними ознаками основних лісоутворюючих порід деревини. Також на прикладі ростучих дерев були виявлені та описані візуальні характеристики деревини (вади) та методи їх вимірювання.
Розглядаючи пиломатеріали на складі пилопродукції Столярного цеху НУБіП, студенти продовжили вивчення властивостей деревини, зокрема її текстури, кольору, наявності вад, набули практичні навички з методів їх вимірювання. Вони навчались класифікувати пиломатеріали за породами дерев, ступенем якості, а також визначати їх відповідність стандартам та нормативним вимогам.
Навчальна практика стала не лише джерелом нових знань, а й чудовою нагодою для студентів відчути себе справжніми дослідниками природи. Практика пройшла у конструктивній та пізнавальній атмосфері. Поєднання теорії з практикою допомагає краще зрозуміти значення деревини у сучасному світі.
Керівник практики Наталія БУЙСЬКИХ,
к.т.н. доцент, старший викладач кафедри
технологій та дизайну виробів з деревини