Інженерна думка в дії: підсумки захисту кваліфікаційних робіт

19 June 2025, 10:10

  Захист бакалаврських кваліфікаційних робіт це не просто формальний крок до отримання диплома, а є ключовим моментом на шляху до становлення конкурентного фахівця. Саме тут, демонструючи глибокі знання, набуті за роки навчання, вміння самостійно мислити, аналізувати та знаходити рішення актуальних виробничих завдань, наші випускники підтверджують свою готовність долучитися до професійної спільноти та робити внесок у розвиток галузі.
  Два дні тривав захист і розпочався із вступного слова директора ННІ Романа Василишина, який звернувся до студентів з настановами, підкресливши значення їхньої праці для розвитку галузі та висловивши побажання успіху. Далі відбулося представлення екзаменаційної комісії – голова Юрій Марчук та її члени Олена Пінчевська, Андрій Лащенко, Олександра Горбачова, секретар Любов Сас, які були готові до конструктивної дискусії та об'єктивної оцінки представлених робіт. Ще кілька хвилин для оголошення процедури і довгоочікуваний захист.

  Цьогорічні бакалаврські роботи охоплювали широкий спектр актуальних тем, що відображає багатогранність та інноваційний потенціал освітньої програми. Серед представлених проєктів були особливо цікаві та практично значущі дослідження. Зокрема, досліджували існуючі технології, оцінювали їхню ефективність та розробляли обґрунтовані пропозиції щодо впровадження нових або оптимізації існуючих виробничих процесів, враховуючи технічні аспекти. Аналізували сучасні методи створення криволінійних форм у меблевому виробництві, таких як гнуття деревини, використання технологій ЧПУ; конструктивні особливості виробів. Вивчали ринкові тенденції, потреби споживачів та технологічні можливості підприємств для розробки нових видів фанерної продукції та оцінювали потенційний попит. Початком більшості технологій є пиломатеріал, тож аналізу технологічних схем розкрою деревини, оптимізації виходу пиломатеріалів, впровадження сучасного лісопильного обладнання та підвищення якості готової пилопродукції також присвячені дослідження. У цей день була експериментальна робота, присвячена комплексному вивченню фізико-хімічних властивостей різних видів лакофарбових матеріалів, їх адгезії, стійкості до зовнішніх впливів та відповідності екологічним стандартам, що є критично важливим для довговічності та естетики виробів з деревини.

 

  Усі роботи жваво обговорювались. Комісію цікавили доцільне обладнання для реалізації рекомендацій, особливості матеріалів в кожному пропонованому проекті, точність та швидкість виготовлення, розраховані основні техніко-економічні показники, вплив умов навколишнього середовища на експлуатаційні характеристики лакофарбових покриттів, переваги та недоліки різних схем розкрою деревини, можливі ринкові ніші та потенційні ризики.
  Другий день виявився настільки ж насиченим. Студенти демонстрували результати дослідження різноманітних конструктивних рішень корпусних меблів, їх функціональності, міцності із врахуванням ергономіки, естетики та технологічності виготовлення; глибокого аналізу всіх етапів переробки круглих лісоматеріалів на пилопродукцію; представляли свої інженерні та дизайнерські здібності, проєктуючи інноваційні моделі столів з наданням демонстраційних макетів. Також виявляли потенціал створення унікальних та художньо цінних виробів з деревини. На завершення ще одна дослідна робота зосереджена на вивченні та оптимізації процесів отримання тонкого струганого шпону, який є цінним матеріалом для облицювання меблів та інших виробів. В ході досліджень запропоновано альтернативні схеми розкрою ванчесів для збільшення корисного виходу та отримання різноманітної текстури; наведено результати термічного модифікування, що сприяє зацікавленню більшого кола споживачів.

  

  Відповіді на додаткові питання обгрунтовували вибір фурнітури на конструктивну міцність, стабільність та функціональність меблів; сучасні тенденції у проєктуванні корпусних меблів; фактори впливу на вихід якісної пилопродукції; методи контролю якості; економічний ефект від реалізації наданих рекомендацій.
  Комісія у свою чергу пропонувала можливості використання різних порід деревини та методи підвищення привабливості та ринкової цінності продукції; варіанти поєднання традиційних технік з сучасними технологіями; потенційні ринки збуту. Також зосередили увагу на можливих викликах та перепонах за сучасних умов, що є перспективними темами досліджень в магістратурі.

  Під час обговорення відмітили, що кожна робота є результатом наполегливої праці під керівництвом наукових керівників кафедри, глибоке розуміння доповідачами тем та вміння аргументовано відстоювати власну позицію. Тому всім присвоєно кваліфікацію бакалавра з деревообробних та меблевих технологій.

 

  Ми пишаємося креативністю, аналітичними та дослідними здібностями наших вихованців, прагненням до професійного зростання. Бажаємо вже випускникам впевнено крокувати обраним шляхом, реалізовувати свої амбіції та досягати нових вершин у професійній діяльності!

Олександра Горбачова
гарант ОП «Деревообробні та меблеві технології»

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook