Практика студентів факультету землевпорядкування з дисципліни «Геоінформаційні технології»

27 June 2025, 14:00

 Протягом останніх двох тижнів для нас була проведена цікава практика з дисципліни «Геоінформаційні технології». Ми мали нагоду працювати із різними веб-ресурсами для збору, збереження та обробки геопросторової інформації, а саме: інтерактивними картами, порталами, сховищами даних, хмарними сервісами, такими як Rogue Space Database, який дозволяє дізнатися місцеположення супутників, висоту та напрямок їхньої орбіти за допомогою космічної 3D карти. Також такі ресурси, як EO BrowserLandsatViewerEOS LandviewerCopernicus Browser та Earth DATA які виконують пошук та опрацювання матеріалі супутникових знімань та ін. Також розширили свої знання щодо засобів дистанційного зондування Землі, їхніх технічних характеристик: кут нахилу і висоту орбіти, швидкість руху, кількість каналів, смуги огляду, просторову і темпоральну розрізненість. Багато уваги виділили для дослідження Landsat та Sentinel, які активно експлуатуються для моніторингу навколишнього середовища. Супутникові знімки використовують для моніторингу змін у кліматі, стану рослинності, відстежують та попереджають такі явища як пожежа, посухи, повінь.

 Ознайомлення з ресурсом sky.rogue.space

Ознайомлення з ресурсом sky.rogue.space.

 

Однією з найбільш практичних навичок було визначення якості матеріалів супутникових місій що сприяє ефективному підбору джерел даних, а саме – калібрування хмарності на фотоматеріалі, визначення часового проміжку. Дуже цікавим було створення карт, що починали із налаштування необхідних спектральних каналів для підготовки користувацьких композитів. Для більш зручного дослідження території обрізка растрового зображення місцевості по контуру векторної конфігурації обраного району для виявлення різних явищ та модифікації об’єктів протягом необхідного періоду.

 

Ознайомлення з платформою EOS LandViewer.

 

 

Кінцевим етапом практики була прив’язка та обробка знімків і створення карти в іншій системі координат зі збереженням місцезнаходження об’єкту у програмному забезпеченні ArcMap для аналізу обраної території. На цій практиці покращили свої навички щодо знаходження, вибору, обробки, необхідних геопросторових даних.

 

Растрові зображення місцевості – зліва карта вологості (Moisture index) та справа – SWIR.

 

Семенюк Вікторія Сергіївна, студентка 3 курсу 2 групи факультету землевпорядкування

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook