Секційне засідання в рамках конференції «ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ РОЗРОБКИ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ '2025»
Спільне засідання секцій
«Теоретичні аспекти в галузі інформаційних технологій» та
«Технології розробки програмного забезпечення та інформаційних управляючих систем»
в рамках конференції
«ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ РОЗРОБКИ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ '2025»
Щорічно на факультеті інформаційних технологій наприкінці квітня проходить Всеукраїнська конференція «Теоретичні та прикладні аспекти розробки комп’ютерних систем», яка започаткована кафедрою комп’ютерних наук у 2018 році. У цьому році кафедра керувала двома секціями:
- «Теоретичні аспекти в галузі інформаційних технологій» (керівник Голуб Б.Л.)
- «Технології розробки програмного забезпечення та інформаційних управляючих систем» (керівник Кириченко В.В.).
Традиційно було проведено спільне засідання цих секцій 24 квітня 2025 року. Засідання проходило у змішаному форматі і тривало більше двох годин.
У розрізі першої секції було заслухано чотири доповіді магістрів та дві доповіді аспірантів.
Магістр ОПП “Інформаційні управляючі системи та технології”, Земов Сергій, ознайомив нас зі своєю роботою на тему “Система генерування ігрового світу”. Було продемонстровано використання різних алгоритмів для створення ігрового оточення та результати проведеного дослідження щодо швидкості формування його.
Наступною виступала магістрантка ОПП “Інформаційні управляючі системи та технології” Саяпіна Марія. Її доповідь торкалася теми “Інтелектуальна система аналізу поведінки користувачів на комерційних платформах”. Марія проводила свої дослідження з використанням технологій OLAP і Data Mining.
Англійською мовою презентував свою доповідь магістр ОПП “Програмне забезпечення інформаційних систем” Школьний Олександр. Його тема звучала так: “Expert system for software performance monitoring”. Судячи з наявності запитань, які також були англійською мовою, доповідь викликала інтерес у присутніх.
Магістр ОПП “Програмне забезпечення інформаційних систем”, Рудой Дмитро, представив доповідь на тему “Аналітична система управління працевлаштуванням”. У своїй презентації Дмитро не лише продемонстрував готову систему управління працевлаштуванням, а і дослідив тенденції ринку праці.
Аспірант першого року навчання, Науринський Юрій Володимирович, презентував дослідження за темою “Формування вимог до кластеризації як етап аналізу даних у системах підтримки прийняття рішень”. Аспірант третього року навчання, Качмарський Олекса Ігорович, ознайомив нас з результатами своєї роботи у доповіді “Метод класифікації фаз розвитку пшениці за допомогою алгоритмів комп’ютерного зору”. Обидві доповіді викликали інтерес з боку і викладачів, і студентів.
Представниками секції “Технології розробки програмного забезпечення та інформаційних управляючих систем” були студенти 4-го курсу спеціальностей “Комп’ютерні науки” та “Інженерія програмного забезпечення”. Ними були представлені отримані результати в ході розробки бакалаврської кваліфікаційної роботи.
Студенти спеціальності “Комп’ютерні науки” у переважній більшості демонстрували роботи, що пов’язані з розробкою інформаційних управляючих систем: “Інформаційна система мережі ветеринарних клінік” (Бородай Анастасія), “Мобільний додаток з інтерактивною психологічною підтримкою” (Дрозд Інна), “Розробка інформаційної системи керування проєктами” (Чурілов Ілля), “Інформаційна облікова система рецензування музики” (Капінус Богдан). Студентами спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» були представлені роботи із використанням різних методів та технологій. Арцибарський Іван продемонструвала свою розробку на тему “Система розпізнавання і визначення характеристик рухомих об’єктів з використанням методів комп’ютерного зору”, Гладков Марк – на тему “Веб-орієнтовані системи управління новинним контентом як засіб довгострокової документації суспільно значущих подій”, Архіпов Вадим - “Програмне забезпечення системи моніторингу погодних умов”.
Після кожної доповіді присутні на засіданні задавали питання, розгортались дискусії.
На секції було чимало студентів і викладачів. Але лише студенти і аспіранти мали можливість прийняти участь у голосуванні за кращі доповіді. Отже, ми отримали такі результати.
Секція «Теоретичні аспекти в галузі інформаційних технологій»
Всього отримано 61 голос
- 1 місце: Земов Сергій (62,3%)
- 2 місце: Качмарський Олекса (11,5%)
- 3 місце: Школьний Олександр (9,8%)
Секція «Технології розробки програмного забезпечення та інформаційних управляючих систем»
Всього отримано 51 голос
- 1 місце: Арцибарський Іван (45,1%)
- 2 місце: Дрозд Інна (25,5%)
- 3 місце: Гладков Марк, Архипов Вадим, Бородай Анастасія (усі 7,8%)
Думаємо, що для виступаючих це важливе визнання з боку тих, з ким вони навчаються. Але для нас, організаторів конференції, усі переможці, усі на першому місці!
Голуб Б.Л., Кириченко В.В.