«Голосіївська весна-2025»: у механіко-технологічного факультету приз глядацьких симпатій!

18 April 2025, 20:56

Пройшов міжнародний фестиваль художньої творчості «Голосіївська весна-2025», що проводиться серед усіх факультетів університету та був покликаний залучити більш широке коло студентів до участі у культурно-просвітницьких заходів. Фестиваль проводиться у формі етнонаціонального марафону колективів та виконавців факультетів та виставок образотворчого, декоративно-вжиткового та фотомистецтва. Тема Фестивалю 2025 року - «Голоси українських земель». Механіко-технологічний факультет представляв Лемківщину. Це українська етнічна територія, на якій здавна проживала етнографічна група українців — лемки. Розташована Лемківщина в Карпатах між річками Сяном і Дунайцем та на північний захід від річки Уж до річки Попрад у Словаччині.


Підготовка на механіко-технологічному факультеті тривала близько місяця: написання сценарію лемківською говіркою, репетиції танцю та сценки майже щодня в холі 11 навчального корпусу, пошук та пошиття костюмів, підготовка аудіо та відеоряду, зібрання традиційного інвентарю.
В результаті механіко–технологічний факультет представив виставу по мотивам лемківської казки «Як вовк поміг старому псові». В складі театральної групи факультету були задіяні завідувач кафедри охорони праці та біотехнічних систем у тваринництві Василь ХМЕЛЬОВСЬКИЙ, заступник декана з виховної роботи Оксана АЧКЕВИЧ, студент першого курсу Ярослав СЕРБА, студента другого курсу Яна ЛИСЕНКО. Головний сценарист та постановник – студентка третього курсу Анастасія ЗБРУЦЬКА.

  

 


За сценарієм на вечорницях була виконана народна лемківська пісня «Горе долом». Солісти - Влада ВОЙТЮК, донька професора кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту ім. Момотенка Валерія ВОЙТЮКА та студент першого курсу спеціальності «Агроінженерія» Михайло ДУБРОВНИЙ. В постановці номера допомогли викладачі кафедри культурології Владислава ЧАЙКА та Ірина ЛИТВИНЕНКО.


Народний жанр був представлений танцем «Аничка», який виконав танцювальний колектив механіко-технологічного факультету «Калина» у складі студентів третього курсу Олексія ШИРОКОВА, Сергія ПОЛТАВЦЯ, студентів другого курсу Анастасії ОЛІЙНИК, Яни ЛИСЕНКО, Валерії АРХИПСЬКОЇ, Юлії КРИСЮК, студентів першого курсу Мар’яни ЗАБУЙ, Каріни ІЩЕНКО, Дмитра ШЕВЧЕНКА, Дениса ГУЗИ. Постановником танцю стала давній друг факультету, студентка Київського національного університету культури і мистецтв Олена ПОЛІЩУК.

 
Образотворче мистецтво та декоративно-вжиткове мистецтво також було представлено факультетом етнічне лемківське. Журі конкурсу високо відмітили творчість студентів та художню цінність робіт. Особливо потрібно відмітити студентів першого курсу спеціальності «Транспортні технології» Дар’ю КОЗЛОВУ та Ірину КИДУН, які представили витвір декоративного мистецтва – лемківський традиційний будинок.

Щоб змайструвати таку красу дівчата використали картон, гофрований папір, сіно, хвою, пластилін. Спершу проведена суттєва етнографічна дослідницька робота та проаналізовані історичні джерела, визначено, що традиційна лемківська хата була прикрашена особливими розписами. Також виставка робіт була збагачена тематичним живописом, який представили студентки першого курсу Мар’яна ЗАБУЙ та Діана БОЙКО, студентка четвертого курсу Надія ЛУК’ЯНЕНКО.


Організатори фестивалю високо відмітили старання механіко-технологічного факультету: «Які ж вони молодці: за час підготовки до фестивалю навчилися по-лемківськи говорити, та й костюми традиційні лемківські пошили!». В результаті приз глядацьких симпатій у механіко-технологічного факультету

Факультет щиро дякує за допомогу в постановці виступу нашому куратору, викладачу кафедри культурології Ірині ЛИТВИНЕНКО.


Оксана АЧКЕВИЧ,
заступник декана з навчальної та виховної роботи

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook