Тарас Шевченко: погляд з третього тисячоліття

March 6, 2025

 

19 березня українці будуть відзначати 211-ту річницю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. У дні потрясінь, революцій та війн Кобзар як ніколи актуальний. Сьогодні в його рядках знаходимо силу, віру і наснагу.

2

Вшановуючи Великого Генія, в читальній залі бібліотеки відбулась літературно-патріотична година «В своїй хаті своя правда, і сила, і воля», підготовлена викладачем циклової комісії гуманітарних дисциплін Степаном ЖЕРЕБЕЦЬКИМ, працівниками бібліотеки та здобувачами освіти групи Ео-21.

3

Як заначила у вступному слові завідувачка бібліотеки Ольга МИХАЙЛИШИН, Тарас Шевченко за досить короткий життєвий шлях став цілою епохою в нашій історії і нині продовжує консолідувати українців. У часи кривавої війни, яку росія розв’язала проти України, ми особливо відчуваємо дух незламного Кобзаря, чий голос пророче крізь віки закликає кожного з нас до боротьби за свою Батьківщину.

4

Ведуча заходу – Софія ЗАГНІЙНА – донесла до присутніх в залі, що Шевченкова  творчість – це вільний  дух, віра, нездоланне прагнення українців до справедливості. Тарас Шевченко зробив неоціненний внесок у духовну скарбницю людства. Без його імені не можна уявити нашу культуру, нашу країну. Його творчість  невмируща, а слова, як ніколи, пророчі й актуальні сьогодні.

567

Велич і пророчий дух поетичного слова Кобзаря озвучили читці Тетяна ТРЕМБАНЧУК, Мар’яна ОСТРОВСЬКА, Соломія ЗАХАРКІВ та викладачка української мови та літератури Олександра БОЙКО.

8

Степан ЖЕРЕБЕЦЬКИЙ наприкінці заходу зазначив, що найкращий спосіб  вшанувати пам’ять митця – читати, осмислювати і популяризувати його твори.  Їх треба знати, треба захищати од різного роду скверни та облудства, повсякчас торкаючись його полум’яного слова, що виливалось не лише в незабутні образи, а й у щирі та правдиві заповіти. Нам, нині сущим та грядущим поколінням, у посланні «І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм…» Шевченко дає абсолютний рецепт успіху:

І оживе добра слава,
Слава України,
І світ ясний, невечерній
Тихо засіяє…
Обніміться ж, брати мої.
Молю вас, благаю!

Сьогодні ми обнялись та об’єдналися так, як би мали це робити кожнісінької хвилини свого життя: хтось захищає нашу свободу зі зброєю в руках, хтось веде інформаційну війну, хтось дбає про біженців, купує їм необхідні речі та їжу, створює прихистки, хтось переказує гроші та закуповує необхідне, евакуює, рятує з-під завалів, хтось дбає про своїх близьких і вже будує план відновлення. УСІ важливі і потрібні. І надалі тримаймося таких загальнонаціональних обіймів, аби разом побачити нашу перемогу й відновити державу.

9

Ольга МИХАЙЛИШИН,
 завідувачка бібліотеки

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook