Екологічні практики ландшафтного будівництва - майбутнє України
19 лютого 2025 року для студентства спеціальності 206 Садово-паркове господарство відбулася відкрита лекція заступника директора Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України к.б.н. Миколи ШУМИКА.
У своїй лекції Микола ШУМИК презентував бакалаврам та магістрантам результати своєї 20-річної праці: сучасні тенденції та напрямки відновлення зелених насаджень та природних територій, які, в межах мегаполісів, перебувають в стадії ландшафтної антроподинамічної, ендо- та екзогенної дигресії.
За результатами спостережень, зелені насадження в урбанізованому середовищі зазнають високого антропогенного навантаження, піддаються хімічному, фізичному, біологічному і комплексному забрудненню. Практично усі рослинні угруповання у місті нестійкі і потребують систематичного догляду.
Тож нині єдиний висновок, якого дійшли всі ландшафтні архітектори, наступний: необхідно моделювати природні фітоценози, створювати повноцінні екологічні мережі та адекватне за площею урбокомпенсаційне озеленення зможуть кардинально покращити якість життєвого простору людини, а перехід на генетико-селекційні основи формування міських зелених насаджень дозволять їм стати самодостатніми.
Тож нині, в процесі навчання, студенти бакалаврату та магістратури спеціальності 206 Садово-паркове господарство здобувають фундаментальні знання та практичні навички, щоб створювати ідеальні урбанізовані екосистеми, які будуть максимально самодостатніми та здатними продукувати енергію життя для потреб мегаполісу.
Ірина СИДОРЕНКО,
гарант ОПП Магістр спеціальності 206 Садово-паркове господарство
Олена КОЛЕСНІЧЕНКО,
завідувачка кафедри ландшафтної архітектури та фітодизайну