МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ-2025

20 February 2025, 10:10

 Як відомо, 21 лютого відзначається Міжнарожний день рідної мови, що покликаний спонукати уряди й населення всіх країн захищати й розвивати мову кожного народу, що існує на планеті. Ця всесвітня подія вшановується щороку 21 лютого, а засновницею свята є ЮНЕСКО.

Вшановуючи зазначену подію, всі НПП кафедри англійської мови для технічних та агробіологічних спеціальностей долучилися до відзначення цього дня, активізувавши позааудиторну виховну роботу з слухачами вищої освіти груп, визначених у їх картках навантаження.
20.02.2025 р. у формі позакласного дистанційного до заходу долучилися і студенти ННІ енергетики, автоматики та енергозбереження під керівництвом НПП Якушко К.Г. Майбутні теплотехніки підготували короткі доповіді,переконалися у тому, що рідна мова є носієм цінностей та знань, які передаються з покоління в покоління в якості нематеріального культурного спадку кожної нації.
Окрім доповідей, студенти визначили найбільш популярні розмовні фрази і в англійській, і в українській мовах та закріпили власні припущення переглядом відповідного відео.
Студенти представили також цікаві факти про різні мови світу:
1. Понад половина населення планети розмовляє лише 23 мовами.
2. Найбільше мов має Папуа-Нова Гвінея.
3. Мандаринська мова має найбільшу кількість мовців у світі.
4. Носії англійської мови здатні розпізнавати понад 3000 іспанських слів.
5. Українська мова багата на зменшувальні форми: навіть слово “вороги” має відповідний варіант — “вороженьки”.
6. Кожні 98 хвилин утворюється нове слово.
7. The Silbo language в Ла Гомері, є тональною мовою, що повністю складається з окремих свистів. Свистячі мови також спостережено в Туреччині, Франції, Мексиці, Південній Америці, Індії та Африці.
8. У дев’яти мовах не існує слів для позначення кольорів.
9. Зараз у світі існує близько 7 тисяч мов, але науковці об’єднують їх у порівняно невелику кількість мовних сімей. В них мови пов’язані між собою спільними звуками, словами або граматичними конструкціями.
10. Вчені-мовознавці вважають, що всі мови певної лінгвістичної групи походять від однієї спільної прадавньої мови.
Побажаємо успіхів майбутнім працівникам у сфері техніки та агробіології у всебічному та гармонічному розвитку їх особистостей за допомогою активізації участі у виховних заходах у вигляді лінгвістичних студій.
 
НПП кафедри англійської мови для
технічних та агробіологічних спеціальностей
Якушко К.Г.
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook