Відвідування музею грошей НУБіП України

27 September 2024, 12:06

 

   У п’ятницю 27 вересня 2024 року студенти економічного факультету 1 курсу 1 та 2 групи спеціальності “Економіка підприємства”, студенти факультету менеджменту 4 курсу спеціальності “Маркетинг”, студенти гуртка “Макроекономічні аспекти економічного зростання в Україні” та викладачі кафедри економічної теорії відвідали музей грошей НУБіП України.
   Екскурсію провела зав. кафедри банківської справи та страхування Ольга Костюк. Ольга познайомила студентів із історією походження грошей. Розповіла про появу власної грошової одиниці України.











   Також зупинилася на формуванні національної валюти. Адже із здобуттям Україною незалежності надзвичайно важливим було створення національної грошової системи. Уже 10 січня 1992 року Національний банк ввів в обіг купони багаторазового використання. Правову підтримку купонокарбованці отримали 20 березня 1991 року з прийняттям Закону України "Про банки і банківську діяльність". Деякий час одночасно в обігу перебували і рублі, і купонокарбованці. А з 12 листопада 1992 року єдиним засобом платежу України у готівковому і безготівковому обігу став український карбованець. З 2 по 16 вересня 1996 року в Україні відбулася грошова реформа, у наслідок якої національною валютою стала гривня. Національний банк України ввів банкноти номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50 і 100 гривень.
   Познайомила студентів із поняттям нумізмати, страхування. Під час зустрічі дізналися та подивилися монети присвячені Україні нашій культурі та видатним історичним подіям та постатям.
   Отже, екскурсія була дуже цікавою адже нас було познайомлено із історією грошової одиниці та особливостями сучасних банкнот гривні. А в кінці було проведено зі студентами гру: “Знання за плечима не носити”. Всім сподобалося. Дякуємо викладачам кафедри за створення музею грошей.

Оксана Пащенко,
доцент кафедри економічної теорії

 

 
 
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook