Rebuild Green Hackathon 2024 – пілотні проєкти сталого будівництва для відновлення українських громад

October 25, 2024
Київ

23 жовтня Відбувся Демо день Rebuild Green Hackathon 2024 - міжнародна подія, яка об’єднала архітекторів, урбаністів, експертів з зеленого будівництва, виробників біоматеріалів, розробників екотехнологій та представників муніципалітетів. Основна мета заходу - запуск пілотних проєктів сталого будівництва для відновлення українських громад. Хакатон розпочався 21 вересня у Вінниці, Копенгагені та Гаазі, де провідні фахівці у сфері екологічного будівництва ділилися досвідом, презентували свої ідеї та стратегії для відбудови українських міст за допомогою біоматеріалів та екотехнологій.
Rebuild Green Hackathon 2024 об’єднав фахівців з України, Данії, Італії, Нідерландів, Литви, Латвії, Франції, Швейцарії, Німеччини та Лівану та експертів з 15 країн.
У заході Rebuild Green Hackathon 2024 у складі міжнародної команди 4 TOLOKA приймала участь доцент кафедрі ландшафтної архітектури та фітодизайну Дзиба Анжела Андріївна, також у складі команді була випускниця НУБіП України ННІЛіСПГ, яка навчалась за спеціальністю «Садово-паркове господарство» у 2012 року Пітірімова Олена (2007-2012), відмінниця навчання, Майстер спорту України міжнародного класу з радіоспорту, член національної збірної команди України з радіоспорту (2008-2012), Майстер спорту України зі спортивного орієнтування, член національної збірної команди України зі спортивного орієнтування (2007-2014)
Знайомтеся з командою 4 «Толока»:
• Томас Дімов (Швейцарія) – архітектор, експерт з матеріалів, консультант з енергетики та менеджер проєкту.
• Олена Пітірімова (Україна) – архітекторка та ландшафтна архітекторка, яка очолює архітектурне бачення проєкту.
• Анжела Дзиба (Україна) – ландшафтна архітекторка, кандидатка сільськогосподарських наук, спеціалізується на стійкому землекористуванні.
• Олексій Рябцев (Україна) – партнер з розвитку бізнесу та комунікацій у SolarPlex, підтримує стійкі енергетичні рішення.
Через свої інноваційні проєкти в Теофіполі та Вінниці команда «Толока» демонструє, як масштабоване еко-житло може приносити користь різним громадам України, забезпечуючи їх стійким житлом, цінними навичками та економічними можливостями.

На Demo Day, який відбувся 23 жовтня 2024 року, було презентовано інноваційні рішення, розроблені 6-ма мультинаціональними командами. Переможцем Rebuild Green Hackathon 2024 стала команда Budmo. Їхній новаторський проєкт «Спільна Земля» для Северинівської громади Вінницької області отримав головний приз від спонсора хакатону — компанії Modulina Straw Panels.
• Budmo (1231.65 балів) – Перше місце
Команда запропонувала рішення для сталого міського розвитку та відродження спільнот у Северинівці з акцентом на екологічність і соціальні ініціативи.
• ABCU (1221.95 балів) – Друге місце
Масштабований проєкт для трьох громад, орієнтований на екологічні житлові та громадські простори.
TOLOKA (1155 балів) – Третє місце
Команда представила рішення для еко-житла в Теофіпольській громаді, використовуючи місцеві матеріали та традиційні методи будівництва.
Команда TOLOKA (1153.35 балів)
Запропонувала енергоефективний біо дизайн екожитла для реабілітаційного центру у Вінниці.
Команда 4 «Толока» створила масштабоване рішення для еко-житла, розроблене для задоволення різноманітних житлових потреб!
Команда «Толока» розробила універсальну модель еко-житла, яка легко адаптується до різних громад і житлових вимог. Враховуючи гнучкість і вплив свого дизайну, вони вирішили запропонувати своє рішення двом громадам: для Зеленого індустріального парку в Теофіполі та для Вінницького реабілітаційного центру «Прометей».
Для Зеленого індустріального парку в Теофіполі проєкт еко-житла передбачає забезпечення працівників парку стійким і комфортним житлом із використанням місцевих біоматеріалів, таких як глина, солома та деревина. Ця модель житла робить акцент на принципах кругового будівництва та включає комунальні зручності, такі як пральня, майстерні, гостьовий будинок і сади. Створюючи спільні простори, проєкт спрямований на зміцнення зв’язків у громаді та сприяння екологічному способу життя.
У Вінниці проєкт команди «Толока» спрямований на підтримку сімей поранених військових, яким потрібно бути поруч із близькими, що проходять реабілітацію в центрі «Прометей». Цей проєкт пропонує підтримуюче житло з безпечним та стійким середовищем для проживання, яке дозволяє сім’ям залишатися разом протягом усього періоду відновлення.
Основні інновації в проєктах команди «Толока»:
Команда впровадила кілька ключових інновацій для максимізації стійкості та життєздатності:
• Модель будівельного інкубатора, що демонструє пробні квартири для майбутніх мешканців, адаптивні планування та моніторинг користувацького досвіду.
• Місцевий завод з виробництва біоматеріалів із глини та сільськогосподарських відходів, що стимулює місцевий економічний розвиток.
• Навчальний центр на місці, який надає навички в галузі стійкого будівництва, що є особливо терапевтичним для ветеранів і травмованих пацієнтів.
• Стійкий, відновлюваний дизайн, що слідує принципам “від колиски до колиски” для полегшення обслуговування та адаптації.
• Кругові будівельні матеріали з використанням необробленої місцевої деревини, соломи та глини для мінімізації відходів та впливу на довкілля.
Натхненні історичною традицією «Толоки» взаємодопомоги у Східній Європі, проєкти команди «Толока» поєднують культурну спадщину та сучасну стійкість. Їхній підхід не лише вирішує нагальні житлові потреби, але й відроджує громадську солідарність, сприяючи сталому майбутньому.
https://www.facebook.com/synchro.prostir/videos/911555710400172

Анжела ДЗИБА,
доцентка кафедри ландшафтної архітектури
та фітодизайну
 

 

 

 

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook