September 29, 2024
Наукова робота є важливою складовою професійної діяльності науково – педагогічних працівників кафедри рослинництва агробіологічного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України. Кафедра рослинництва впродовж більш ніж 20 років виконує міжнародні, державні , ініціативні наукові тематики спрямовані на вирішення важливих проблем, які мають теоретичне та прикладне значення. Аспіранти кафедри рослинництва активно включаються в наукову роботу кафедри і обрані ними теми дисертаційних досліджень тісно пов’язані з глобальними проблемами, які потребують свого вирішення. На кафедрі створена творча та водночас вимоглива атмосфера, існують традиції , які дозволяють аспірантам своєчасно і якісно провести наукові дослідження і підготувати дисертаційні роботи. Кінець серпня 2024 року для вчених кафедри рослинництва видався надзвичайно напруженим і продуктивним. В ці дні славну когорту послідовників наукової школи завідувача кафедри рослинництва, академіка НААН України, доктора сільськогосподарських наук, професора Світлани Каленської поповнили чотири доктори філософії зі спеціальності 201 «Агрономія» галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство». Під її керівництвом були захищенні дисертаційні роботи Федівим Романом на тему «Адаптивність та продуктивність сортів вівса (Аvena sativa L.) за вирощування в Правобережному Лісостепу України» та Гординою Наталією на тему «Продуктивність сафлору залежно від елементів технології вирощування в умовах Правобережного Лісостепу України».
Під керівництвом професора кафедри рослинництва Новицької Наталії була підготовлена і успішно захищена дисертаційна робота Лемешик Анною на тему «Формування продуктивності сортів сої залежно від агротехнічних заходів в умовах Правобережного Лісостепу».
Аврамчук Віталій підготував і захистив дисертаційну роботу за темою «Продуктивність соняшнику за внесення добрив та ретардантів в умовах Правобережного Лісостепу України», підготовлену під керівництвом доцента кафедри рослинництва Лесі Гарбар. Дисертація висвітлюєрезультати експериментальних досліджень впливу норм мінеральних добрив та ретардантів на продуктивність соняшнику, а також пошуку можливостей синергетичної дії цих чинників у разі їх комбінацій.
Варто відзначити, що всі четверо молодих докторів філософії вступили до аспірантури нашого університету одночасно і за час навчання та проведення польових і лабораторних досліджень за темами дисертаційних робіт міцно здружилися, допомагаючи один одному в скрутні хвилини життя, щиро підтримуючи один одного та спонукаючи до вчасного виконання поставлених завдань і підготовки дисертаційних робіт. Разом їм довелося пережити надзвичайно складні роки проведення досліджень: коронавірусну пандемію, відчай і невідомість на початку повномасштабного вторгнення, нестабільний емоційний стан під час постійних обстрілів, проблеми з відсутністю електроенергії, насіння та добрив. Проте пережиті труднощі лише згуртували наших аспірантів і дозволили вчасно довести заплановане до логічного завершення. Захист аспірантів кафедри рослинництва в 2024 році склав 100% , що свідчить про згуртовану роботу колективу кафедри.
27 вересня ректором університету Ткачуком Вадимом та президентом університету Ніколаєнком Станіславом були вручені дипломи докторів філософії зі спеціальності 201 «Агрономія» галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» аспірантам кафедри рослинництва: Федіву Роману, Гордині Наталії, Лемешик Анні та Аврамчуку Віталію.
Щиро вітаємо всіх за плідну творчу співпрацю, бажаємо подальших творчих успіхів, вкладу в розвиток вітчизняної науки та розбудови агарного сектору України.
Ми разом робимо ПРЕКРАСНУ ТА ВАЖЛИВУ справу, збагачуючи науковий потенціал нашої Держави молодими талановитими науковцями, знання та ідеї яких в подальшому сприятимуть розквіту нашої мирної Незалежної України!
Професор кафедри рослинництва Наталія Новицька.