Навчальна практика студентів спеціальності 201 "Агрономія" на базі ВП НУБіП України «Агрономічна дослідна станція»
Навчальна практика студентів спеціальності 201 "Агрономія" на базі ВП НУБіП України «Агрономічна дослідна станція»
September 16, 2024
В період з 09.09 по 11.09. 2024 року на базі ВП НУБіП України «Агрономічна дослідна станція» студенти 2 курсу скороченого терміну навчання освітнього ступеня «Бакалавр» спеціальності 201 "Агрономія" пройшли навчальну практику під керівництвом Тетяни Антал.
Студентів познайомили з досягненнями господарства в питанні вирощування зернових та олійних культур, особливостями технології їх вирощування, а також досвідом в питанні висіву сидеральних сумішок після основної культури для зменшення витрат на добрива.
Також, безпосередньо у польових умовах, студенти мали змогу підрахувати густоту стояння рослин на час збирання, зробити структуру врожаю та визначити біологічну врожайність кукурудзи та соняшнику. Зокрема, було проведено визначення вологості зерна даних культур.
Під час проходження практики студенти мали змогу поспілкуватися із фахівцем, Олександром Олефіренком, який розповів про сучасні проблеми та особливості функціонування аграрної галузі в умовах військового стану та також її перспективи. Довів до відома студентів, що в господарстві вже 3 рік практикують висів сидиральних сумішей за рахунок чого накопичують вміст органічної речовини в ґрунті. Цьогоріч навіть за посушливих кліматичних умов після збирання озимої пшениці було проведенно прямий посів сумішей та отримали сходи на площі 175 га.
Під час практики студенти, безпосередньо, приймали участь в процесі сівби сидеральних культур. На полях кафедри рослинництва висівали 2 варіанти сумішей від ТОВ « РАЖТ СЕМЕНС-УКРАЇНА»
До однієї з сумішок входили: вика волохата, гречка татарська, конюшина багряна, льон. Друга сумішка складалася з вики волохатої і пурпурової, конюшини багряної, конюшини олександрійської та проса.
В порівняння сумішей було взято за контроль господарську суміш, яка містила в собі: гречку, гірчицю, редьку олійну, фацелію та льон.
В процесі проведення практики здобувачі отримали багато інформації щодо технології вирощування сільськогосподарських культур, а саме: вибір сорту чи гібриду для даної зони вирощування, способи сівби, удобрення, догляд за посівами, збирання, яка буде їм корисною і для власних фермерських господарств і для майбутнього місця праці.
За підсумками практики студенти успішно справилися із завданнями і надали змістовні цікаві звіти, ілюстровані фото з власними спостереженнями.
Сподіваємось, практика була їм цікавою і в подальшому допоможе у професійному житті.
Дякуємо нашим захисникам і мирного неба нам усім!!!
Тетяна Антал
доцент кафедри рослинництва