Відбулася навчальна практика з дисципліни «Загальна і спеціальна хірургія»

May 12, 2024

У період з 6 по 10 травня 2024 року у студентів 14 групи 4 курсу скороченого терміну навчання відбулася навчальна практика з дисципліни «Загальна і спеціальна хірургія». Разом з М. А. Кулідою, викладачем кафедри хірургії і патофізіології ім. акад. І. О. Поваженка, студенти відвідали Київський іподром, Київський зоологічний парк загальнодержавного призначення, ветеринарну клініку «ЗООЛЮКС», Центр порятунку диких тварин та ТОВ «ЗООПАРК ХІІ МІСЯЦІВ».
 
Дуже вдячні Івану Якимчуку за можливість ближче познайомитися з організацією роботи ветеринарного лікаря. Зоолюкс – сучасна ветеринарна клініка, лікувально-діагностична база якої вважається однією з найкращих в Україні. У розпорядженні лікарів доступні сучасні діагностичні інструменти: комп’ютерна томографія, високоякісний рентген, експертне УЗД, ЕКГ, лабораторні дослідження, у клініці постійно та успішно проводяться ендоскопічні операції, цілодобово працює відділення реанімації та інтенсивної терапії та загальної терапії.

Однією з найбільших проблем, з якими стикаються власники коней – це кульгавість. Причини і способи лікування її надзвичайно різноманітні. Іноді з нею може впоратися коваль, іноді досить тривалого відпочинку, а іноді потрібно дороге і тривале лікування, яке може і не дати результатів.
Своїм багаторічним досвідом роботи з кіньми радо поділився головний лікар Київського іподрому Володимир Миколайович Герун.

При підозрі на кульгавість насамперед треба визначити хвору ногу і характер ушкодження. Для цього існують стандартні прийоми. Спочатку оглядається кінь, що стоїть на рівній поверхні. Потрібно звернути увагу, чи рівномірно він розподіляє вагу тіла на 4 кінцівки.

Іноді кінь довільно переміщує вагу тіла на одну з передніх кінцівок або підтискає задні. Це нормально. При цьому кінь не повинен намагатися виставити одну з передніх кінцівок вперед. Якщо кінь спирається на дві задні кінцівки, права і ліва частини крупа повинні знаходитися на одному рівні. Потім виведять коня на асфальтову або бетонну рівну доріжку. Просять помічника провести коня вперед від спостерігача, потім назад. Якщо кульгавість сильно помітна на кроці, не потрібно дивитися коня на рисі. Але, як правило, кульгавість проявляється саме на рисі.
Проводка коня риссю в руках – хороший спосіб визначення кульгавості при пошкоджені передньої кінцівки. Складніші справи, коли кінь шкутильгає на одну із задніх кінцівок. Якщо на них є видимі ознаки пошкодження рогу копита (абсцес або тріщина), кінь не стає на хвору кінцівку і намагається перенести вагу на здорову. У такому випадку діагностика не є важкою. Але в інших випадках зрозуміти, яка кінцівка хвора, не так легко.

У Зоопарку ХІІ місяців студенти познайомилися і прослухали лекцію з хірургії одного з найкращих ветеринарних фахівців України Андрія Андрійовича Марунчина, який впевнений, що найголовніша якість лікаря ветеринарної медицини, без якої інші навички не так важливі, — любов до тварин.


Ветеринарний лікар повинен:

  • Розуміти фізіологію і анатомію тварин найрізноманітніших видів.
  • Вміти проводити різні процедури і маніпуляції — перев’язки, операції, розтин.
  • Знати хвороби тварин і методики обстеження, лікування цих захворювань.
  • Розбиратися в сучасних ліках, медичному обладнанні.
  • Мати гарну пам’ять, аналітичне мислення, міцні нерви, швидку реакцію.

 

Щоб озброїти студентів клінічним мисленням і дати можливість досконально оволодіти професіональними вміннями та навиками, щодо профілактики та лікування хірургічних і незаразних патологій різних видів екзотичних і хутрових звірів, були проведені цікаві бесіди з власником парку Михайлом Олександровичем Пінчуком та ветеринарним лікарем зоопарку, які радо поділилися своїм досвідом.

Студенти пізнали багато цікавої і корисної інформації про екзотичних тварин, здобули нові знання та отримали задоволення від спілкування з тваринами.

Дуже вдячні за чудову можливість отримати нові знання та досвід власнику парку Михайлу Олександровичу Пінчуку та директору Олені Миколаївні Малежик.

Доцент кафедри
хірургії і патофізіології ім. акад. І.О. Поваженка
Марія КУЛІДА


Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook