Іспанія допомагає біженцям з України

10 June 2022, 12:00
Кафедра англійської мови для технічних та агробіологічних спеціальностей
     Українські біженці йдуть на іспанську землю. Вдалині від Батьківщини, де йдуть військові дії, вони можуть нарешті відчути себе в безпеці. Довга та непроста подорож закінчена, і попереду адаптація.
    Громадянам України не потрібна шенгенська віза для в'їзду та тримісячного перебування туристами в Шенгенській зоні. Для в'їзду на територію Іспанії достатньо біометричного паспорта. Для неповнолітніх потрібне свідоцтво про народження, свідоцтво про сімейний стан або інші зв'язки з опікунами або особами, які супроводжують неповнолітнього.
    9 березня Міністерство внутрішніх справ та Міністерство інтеграції, соціального забезпечення та міграції Іспанії підписали Розпорядження, яке регулює порядок звернення українських громадян за тимчасовим захистом відповідно до Європейської директиви. У зв'язку з цим з 10 березня процедура подання заявки на міжнародний захист була спрощена, тому тепер після подання немає необхідності чекати на запрошення на співбесіду, а розгляд заявки займатиме лише 24 години.
     У столиці Іспанії Мадриді можна побачити багато українських прапорів. До українців у цій країні ставляться дуже добре. В Іспанії всіма питаннями організації біженців займається Червоний Хрест.
Здебільшого всі біженці приїжджають до Мадриду, а вже звідси Червоний Хрест розподіляє їх по регіонах, де сім'ї готові надати житло українцям. Але спочатку всім надають готель, нікого не виселяють. Наразі в іспанській столиці дуже багато українців: готелі буквально переповнені, але нікого на вулиці не залишають та надають харчування.
     Для безкоштовного проїзду столицею українським громадянам видають картки, які діють два тижні, потім їх можна отримати повторно і після цього проїзд платний. Проїзд у залізничному транспорті для українців безкоштовний лише за вказаних певних причин, наприклад, якщо людина приїхала з України до Мадриду і її чекають в іншому місті або вона має отримати документи в іншому місті, то необхідно пояснити соціальним службам мету своєї поїздки. У таких випадках біженцям надають безкоштовний квиток. Для громадян України, які переїхали з тваринами, низку послуг у ветеринарних клініках нададуть безкоштовно.

    Що стосується ставлення іспанців до біженців, то до українців ставляться зі співчуттям. У пресі щодня Україна залишається на перших шпальтах: пишуть про життя у Києві та інших містах; кореспонденти їдуть на фронт, щоб показати достовірну інформацію щодо ситуації. Загалом іспанці дуже цікавляться тим, що відбувається в Україні, і багато волонтерів допомагає українцям. 

 
Вознюк Тетяна,
асистент кафедри англійської мови для технічних
та агробіологічних спеціальностей
Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook