ЗВІТ про роботу гуртка кафедри ветеринарної гігієни ім.проф.А.К.Скороходька «Інновації та дорадництво у ветеринарно-санітарній експертизі харчових продуктів і кормів»



ЗВІТ

про роботу гуртка кафедри ветеринарної гігієни ім.проф.А.К.Скороходька
«Інновації та дорадництво у ветеринарно-санітарній експертизі харчових продуктів і кормів»
за 2024/2025 навчальний рік
Діяльність гуртка спрямована на вивчення ветеринарно-санітарної експертизи та санітарної оцінки продукції тваринного і рослинного походження з акцентом на аналіз ризиків під час її виробництва, переробки, зберігання, транспортування та реалізації.
Заходи, з яких складається діяльність гуртка, проводилися згідно плану його роботи на 2024/25 н. р., і включали в себе: набір студентів до гуртка, визначення тем досліджень, проведення аналізу чинних нормативних документів та нормативно-правових актів України та ЄС щодо безпечності та якості харчових продуктів та кормів, відпрацювання методів визначення показників якості і безпечності харчової сировини та кормів, ознайомлення з технологією та гігієною виробництва продуктів тваринного походження в умовах ВП НУБіП України “Великоснітинське навчально-дослідне господарство ім. О.В. Музиченка“ і ВАТ «Амбар», ветеринарно-санітарними основами підготовки тварин і птиці до забою, технологією та гігієною первинної переробки тварин і продуктів забою в умовах ВП НУБіП України, ВАТ «Амбар» та Міронівська птахофабрика, організацією ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за вантажами, підконтрольними державній ветеринарній та фітосанітарній службі в умовах Київського пункту державного ветеринарного контролю на державному кордоні і транспорті, з історією бджільництва в Україні та сучасними методами дослідження меду та продуктів бджільництва в умовах Інституту бджільництва ім. П.І.Прокоповича та науково-дослідного хіміко-токсикологічного відділу ДНДІЛДВСЕ, підготовку доповідей та виступів на студентських конференціях різних рівнів, публікацію статей за результатами досліджень, участь гуртківців у щорічному фестивалі студентської науки.
У 2024/25 н. р. в гуртку навчалися такі студенти:
№ п/п
Прізвище та ім’я по батькові
Курс
Група
1
2
3
4
1.
Брик Анна Владиславівна 4 11
2.
Бабюк Дарина-Марія Олегівна 4 11
3.
Мельниченко Руслан Олегович 4 11
4.
Єсіненко Габріела 4 11
5.
Байдюк Вероніка Ігорівна 5 7
6.
Козуб Дарія Дмитрівна 5 7
7.
Мозолюк Дарія
6 4
8.
Афоніна Анна Олексіївна 4 11
9.
Розпутня Вікторія Олегівна 4 11
10.
Конкс Марія Олегівна 3 3
11.
Лихошва Єлизавета Андріїівна 4 11
12.
Барбер Софія Володимирівна 3 11
13.
Бойко Карина Володимирівна 4 11
14.
Олійник Дарія Михайлівна 4 11
15.
Кардаш Аміна Олександрівна 4 2
16.
Біла Юлія Володимирівна
4 2
17.
Новіков Дмитро Віталійов 4 2
18.
Дмитрощук Аліна Петрів
4
2
19.
Шелестак Діана Іванівна
3
11
Щорічно студенти гуртківці беруть активну участь у міжнародних та всеукраїнських наукових заходах. Результати досліджень були представлені на наукових конференціях та опубліковані у збірниках тез цих заходів, зокрема:
  1. Результати наукових досліджень студентки 3 курсу 11 групи Анни Афоніної на тему "Дослідження лабораторних тварин за застосування води, збагаченої пробіотиками" були представлені на Науково-практичній онлайн-конференції з міжнародною участю «ЕКОЛОГІЧНІ ТА ГІГІЄНІЧНІ ПРОБЛЕМИ СФЕРИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ» 15 травня 2023 р., Національний медичний університет імені О.О. Богомольця
  2. Результати наукових досліджень студентки 6 курсу 10 групи Альони Давиденко на тему "ХАРЧОВІ ЗВИЧКИ ТА ПОВЕДІНКА ЯК СОЦІАЛЬНИЙ АСПЕКТ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЛОЇ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ ТА ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ'Я" були представлені на 12-ій Міжнародній науково-практичній конференції "ІННОВАЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ В СУЧАСНІЙ НАУЦІ" 20-22 листопада 2023 року м. Стокгольм, Швеція
  3. Результати наукових досліджень студентки 2 курсу 3 групи Марії Конкс на тему "DETECTION OF MYCOTOXINS IN ANIMAL FEED" були представлені на Міжнародній науково-практичній конференції «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ НАУКИ, ОСВІТИ ТА ТЕХНОЛОГІЙ В СУЧАСНИХ УМОВАХ», 12 березня 2024 р. м. Орхус, Данія
  4. Результати наукових досліджень студентки 2 курсу 11 групи Карини Бойко на тему «ДОСЛІДЖЕННЯ СОНЯШНИКОВОГО МЕДУ ОДЕРЖАНОГО З РІЗНИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ» (науковий керівник – Гриб Ю.В., канд. вет. наук). були представлені на Всеукраїнській науково-практичній конференції здобувачів вищої освіти «Дні студентської науки у ветеринарній медицині» 18 квітня 2024 р, м.Харків.

За результатами було подано і опубліковано тези у збірниках матеріалів конференцій

Забезпечення діяльності web-сторінки гуртка