Освітньо - науковий Кластер цифрової енергетики

 
 
 
     Україна як член Енергетичного співтовариства у рамках впровадження вимог директив Європарламенту та Ради ЄС взяла на себе зобов’язання впроваджувати стандарти, спрямовані на зменшення енергоємності виробництв. Відбудова, модернізація та створення нових енергетичних об’єктів повинні враховувати подальше зменшення енергоємності ВВП України, реалізації екологічної політики та підвищення конкурентоспроможності української економіки як необхідної умови євроінтеграції нашої держави.
      З огляду на ситуацію, у якій опинилася економіка країни, важливим є обґрунтування нового бачення перспективних планів відновлення та розвитку енергетичної галузі у післявоєнний період. Для цього важливо визначитись з перспективами розвитку нових генеруючих потужностей в Україні, умовами розвитку мережевої інфраструктури у повоєнний період з урахуванням планів економічного відновлення та розвитку регіонів країни на основі сучасних техніки і технологій.
       Для практичної реалізації цієї роботи необхідне вироблення узгоджених позицій щодо нормативної та проєктної діяльності у сфері цифрових технологій в енергетиці, зокрема – підготовка пропозицій для усунення бар'єрів і створення дієвих інструментів формування нової моделі енергетичного ринку та розбудову «розумних» енергетичних мереж.
      Проєктний досвід ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження Національного університету біоресурсів і природокористування України показав надзвичайну зацікавленість учасників формування сучасної моделі енергоринку до питань цифровізації енергетики.Існує реальна потреба поглиблення співпраці зі стейкхолдерами енергетичної сфери для формування програм та проєктів підвищення операційної ефективності, гнучкості управління бізнесом енергетичних компаній, кібербезпеки, адаптивної клієнтоорієнтованої системи управління енергоспоживанням тощо.
     З урахуванням цих обставин Національний університет біоресурсів і природокористування України ініціював створення освітньо-наукового Кластера цифрової енергетики.
      Метою створення кластеру є підвищення конкурентоспроможності підприємств енергетичної галузі, забезпечення високотехнологічного та інноваційного розвитку шляхом об’єднання виробничого потенціалу, ресурсів для відбудови енергетичних об’єктів у повоєнний період та впровадженні нових інноваційних цифрових технологій для забезпечення курсу на подальшу декарбонізацію економіки як необхідної умови євроінтеграції нашої держави.
    Учасники Кластера вбачають необхідною співпрацю з інноваційним бізнесом в енергетичному секторі, щоб мати доступ до ринку та використовувати технології, які одержані в результаті інноваційної діяльності.
 

 

 

 
                                             
 
 
 
 

 

 

 

Новини

Всі новини
Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook