В університеті набирає оберти вакцинація працівників від Covid-19

11 червня 2021 року
м. Київ
      За ініціативи оперативного штабу по запобіганню захворювання COVID-19 на чолі з проректором  з науково-педагогічної роботи та розвитку, академіком Національної академії аграрних наук, доктором економічних наук, професором Сергієм Квашою та всебічного сприяння з боку ректора академіка Національної академії педагогічних наук Станіслава Ніколаєнка, адміністрації КНП «Київська міська клінічна лікарня №10» Голосіївського р-ну м. Києва, 03 червня 2021року в Національному університеті біоресурсів та природокористування України, розпочалась вакцинація з метою попередження і профілактики COVID-19 серед персоналу університету. Щеплення проводять в читальній залі гуртожитку №11 студентського містечка, вакциною BioNTech/ Pfizer.

     Відповідно до Дорожньої карти з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках – працівники сфери освіти є пріоритетною групою захисту. Важливим для керівництва нашого університету є здоров’я викладачів, співробітників і здобувачів освіти, тож максимально швидко та комфортно було організовано щеплення на чолі з директором Навчально-наукового центру виховної роботи і соціального розвитку, кандидатом психологічних наук, доцентом Геннадієм Ржевським, директором студентського містечка Сергієм Стецюком, директором оздоровчого центру Вячеславом Крупкою. Завчасно було складено списки бажаючих провакціонуватися, під час реєстрації, кожному видавався номерок на вакцинацію, також забезпечено дотримання умов соціального дистанціювання, наявність антисептичних засобів, і враховувались певні вікові і гендерні особливості учасників вакцинації.

 

     Перш ніж робити щеплення, працівники мобільної бригади проводять первинний медичний огляд – міряють температуру, пульс, тиск, розпитують про самопочуття, наявність хронічних хвороб, алергій тощо. Крім того, бажаючі щепитися заповнюють бланк інформованої згоди та оцінки стану здоров’я на проведення щеплення, а дані тих, хто не має декларації зі сімейним лікарем, медичні працівники вносять до електронної бази.

 

     Завдячуючи мобільній бригаді КНП «Київська міська клінічна лікарня №10» Голосіївського р-ну м. Києва вже в перший день, у четвер, 03 червня 2021 року, провакцинувались 198 освітян, в наступні дні 90, 132, 138 осіб. Станом на 09 червня кількість провакцинованих працівників університету склала вже 558 осіб.

 

 

    Вакцина Pfizer-BioNTech – це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer.
     Вакцину внесено до списку вакцин для екстреного використання ВООЗ і дозволено для екстреного використання у США, Великій Британії, Канаді та ЄС. У Канаді ця вакцина показала 95% ефективності у захисті від COVID-19 серед осіб віком від 16 років.
     Вакцина Pfizer BioNTech покликана навчити організм виробляти специфічні антитіла для знищення вірусу.
    Вакцину Pfizer BioNTech від COVID-19 вводять внутрішньом’язово. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 21 день.

Нагадаємо про особливості вакцинації: Особливості вакцинації

Ви перехворіли чи хворієте на COVID-19
Якщо ви хворієте на COVID-19 і не отримали жодної дози вакцини проти COVID-19, радимо відкласти вакцинацію на 6 місяців.
Якщо ви перехворіли на COVID-19 і вирішили вакцинуватися раніше, ніж сплине 6 місяців, то можете це зробити, звернувшись за консультацією до сімейного лікаря.
Якщо ви захворіли на COVID-19 після того, як отримали першу дозу, радимо відкласти отримання другої дози вакцини на 6 місяців

Ви отримували лікування антитілами від COVID-19
Якщо ви отримували лікування антитілами від COVID-19 (моноклональні антитіла або плазму реконвалесцентів – пацієнтів у стадії одужання), радимо відкласти вакцинацію на 6 місяців

Ви вагітна чи годуєте грудьми
Якщо ви вагітна, радимо вакцинуватися після пологів.
Якщо ви дізналися про вагітність після того, як отримали першу дозу, радимо вакцинуватися після пологів.
Перед вакцинацією від COVID-19 тест на вагітність можна не робити.
Якщо ви годуєте дитину грудним молоком, то можете вакцинуватися без жодних застережень

Ви хочете вакцинуватися від інших хвороб
Вакцинуватися від COVID-19 можна через 14 днів після прийому вакцини від інших інфекційних хвороб.
Радимо вакцинуватися від інших інфекційних хвороб через 28 днів після отримання другої дози вакцини проти COVID-19. Якщо вакцинація проти COVID-19 є перепоною для планової вакцинації за віком чи за схемою, цей термін може бути скорочений до 14 днів.

Важливо! Ці рекомендації не стосуються вакцинації за екстреними показаннями.

Ви маєте алергію на поліетиленгліколь
Важка алергічна реакція на поліетиленгліколь або подібні речовини є абсолютним протипоказанням до щеплення мРНК-вакцинами від COVID-19, які містять цю речовину.
Якщо ви схильні до алергій, ми рекомендуємо обстежитися у лікаря-алерголога перед отриманням вакцини. Проте жоден інший тип алергії, ніж на згадані речовини, не є протипоказанням для вакцинування.

Бажаємо всім здоров’я! Бережіть себе і своїх близьких!
Кампанія з вакцинації триває…

 

Перша сходинка до щастя – здоров’я.
Сократ


Геннадій Ржевський,
директор ННЦ ВР і СР
Ірина Курінна,
фахівець відділу
виховної роботи і студентських справ

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook