Вітаємо Івана Кузьмича аспіранта факультету конструювання та дизайну з виконанням нормативу «Майстер спорту України з важкої атлетики» на чемпіонаті України 2019 року

25 липня 2019, 12:43
м. Городок Хмельницької обл.


15-19 липня 2019 року в місті Городок Хмельницької області відбувся чемпіонат України з важкої атлетики серед чоловіків і жінок. У останній 5 день чемпіонату змагались найсильніші атлети України, серед чоловіків у ваговій категорії понад 109 кг, серед 9 спортсменів, які представляли 8 територій України, від НУБіП України за команду Київської області виступав Іван Кузьмич, випускник механіко-технологічного факультету, аспірант першого року навчання факультету конструювання та дизайну.  

Слід зазначити, що цей виступ не просто участь студента НУБіП України у чемпіонаті України серед дорослих. У важкій атлетиці у суперважкій ваговій категорії виступають найсильніші атлети, яких ще називають «найсильніші люди світу». У цій ваговій категорії виступали такі всесвітньо відомі атлети як українець Леонід Жаботинський – дворазовий абсолютний олімпійський чемпіон, чотириразовий чемпіон світу, за свою кар’єру встановив 19 світових рекордів з важкої атлетики; уродженець Донецької області Юрій Власов – олімпійський чемпіон, чотириразовий чемпіон світу, за свою кар’єру встановив 31 світовий рекорд з важкої атлетики; киянин Анатолій Писаренко – трикратний чемпіон світу, володар 17-ти світових рекордів (1984 рік підняв у поштовшу 265 кг). І от вперше за роки незалежності України серед когорти найсильніших людей України змагався «звичайний» студент нашого університету, доречи найлегший серед усіх 9 учасників змагань у цій ваговій категорії, вагою "всього" 112 кг.

        Змагання проходили у двох вправах: ривок і поштовх. У першому підході у ривку Іван «вирвав» штангу вагою 135 кг.

У другому підході штанга вагою 145 кг йому не підкорилася, проте у третьому підході, як кажуть спортсмени «зібравши волю у кулак» спортсмен все ж зумів зафіксувати рекордний для себе результат.

Друге місце у ривку зайняв киянин Іван Литвинов зафіксувавши штангу вагою 165 кг:

А переможцем у ривку став спортсмен із Запоріжжя Олег Ганзенко з результатом 177 кг що є новим рекордом України для спортсменів до 20 років.

У другій вправі (поштовх) до першого підходу Іван замовив штангу вагою 170 кг і успішно підкорив цю вагу. 

На другий підхід спортсмен і тренер замовили вагу 180 кг. У разі якщо спортсмен підіймає цю ваги то у сумі двоборства набирає 325 кг що відповідає нормативу майстра спорту України з важкої атлетики. Тому на цей підхід спортсмен і тренер покладали неабиякі сподівання. 

Незважаючи на біль, дрібні травми, Іван зумів зібратися і підкорив рекордну для себе вагу! Таким чином вперше виконавши норматив майстра спорту України. Про що коментатор змагань одразу і привітав спортсмена.

І хоч у третьому підході штанга вагою 185 кг нашому богатирю не підкорилася спортсмен і тренер залишилися задоволеними від результату виступу на чемпіонаті України і великим обсягом тренувальної роботи виконаної з підготовки до чемпіонату.

У підсумку за сумою двоборства Іван набрав 325 кг, зайняв 7 місце на чемпіонаті України у ваговій категорії понад 109 кг і виконав норматив майстра спорту України з важкої атлетики. А переможцем чемпіонат став спортсмен із Запоріжжя Олег Гонзенко з результатом у двоборстві 390 кг що також є новим рекордом України для спортсменів до 20 років. 

Відео усіх 6 виходів Івана на помост можна переглянути за посиланням (https://www.youtube.com/watch?v=pnkmuOzmY7M). Повну відеотрансляцію 5 днів змагань чемпіонату України і результати змагань в усіх вагових категоріях розміщено на офіційному сайті федерації важкої атлетики України (http://uwf.net.ua/competition/protocols ).  

На фото класична "розножка" у виконанні Івана Литвина срібного призера чемпіонату, який у поштовшу фіксує у першій спробі штангу вагою 195 кг. 

Шлях до цього результату у Івана був довгим. Маючи гарні природні фізичні дані, високий зріст, міцну струнку статуру з 2010 року Іван почав займатись гирьовим спортом. В НУБіП України, навчаючись на механіко-технологічному факультеті, підключився до тренувань збірної університету з перетягування канату і після ряду успішних виступів команди на чемпіонатах України у 2018 році Івану присвоїли спортивне звання «Майстер спорту України з перетягування канату». Паралельно Іван виступав на змаганнях з важкої атлетики, вигравав спартакіади університету, чемпіонати Києва і Київської області серед юніорів. Останній рік разом з тренерами Іван цілеспрямовано готувався до чемпіонату України з важкої атлетики, виконуючи великий об'єм тренувальної роботи. А у такому силовому виді спорту як важка атлетика це не просто, лише на спеціальне спортивне харчування Іван щомісяця витрачає декілька тисяч гривень. Не залишився осторонь і університет, для секції важкої атлетики НУБіП України придбав штангу з комплектом «блинів» вартістю понад 42 тис. грн., штангетки для спортсменів по 3 тис. грн.

Проте спортсмен і тренер не збираються на цьому зупинятись. У наступних планах – підкорення у сумі двоборства ваги у 410 кг, що є нормативом майстра спорту України міжнародного класу. 

Вітаємо спортсмена, тренера секції важкої атлетики Григорія Березу, завідувача кафедри фізичного виховання Миколу Костенка, які усі разом доклали чимало зусиль для досягнення результату!

В’ячеслав Пархоменко,

 заступник завідувача  кафедри фізичного виховання з спортивної роботи,

гуманітарно-педагогічного факультету 

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook