Міжнародний тренінг із дослідження ґрунтів у полі за USDA стандартами та участю професора Університету штату Пенсильванія (США) – Річарда Стейхауера

8 липня 2019 року


НПП агробіологічного факультету, студенти факультету землевпорядкування та захисту рослин, біотехнологій та екології протягом 24.06.2019-04.07.2019 рр. проходили літній тренінг «US Approach to Soil Profile Description: Field Practicum» на базі кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів і Агрономічної дослідної станції НУБіП України. Метою проведення міжнародного тренінгу було навчання НПП і студентів НУБіП України USDA стандартним підходам щодо:

– опису ландшафтів і природних факторів ґрунтоутворення;

– оцінювання ступеня розвитку ґрунтових процесів;

– діагностики виділення генетичних горизонтів;

– морфологічного опису ґрунтів;

– визначення типу водного режиму і ступеня еродованості ґрунтів;

– USDA підходам із таксономії та класифікації ґрунтів;

– оцінки екологічної стійкості ґрунтів.

 

Програма тренінгу була обговорена при коледжі сільськогосподарських наук університету штату Пенсильванія (PSU) у квітні 2019 року під час перебування в вищезгаданому університеті на міжнародному стажуванні - доцента кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів – Кравченка Юрія.

 

 Під час зустрічі з деканом агробіологічного факультету – професором Оксаною Тонхою – були визначені об’єкти досліджень та їх географічна локація. Впродовж розмови з деканом та НПП факультету були намічені плани на майбутнє співробітництво із коледжем сільськогосподарських наук PSU:

- впровадження сумісних онлайн курсів дисциплін для англомовних груп студентів НУБіП за участю професорів PSU;

- проведення міжнародної літньої школи із обстеження ґрунтів із залученням професора PSU – Патріка Дрогана;

- кредитно-трансферні вимоги щодо адаптації навчальної програми із ґрунтознавства (НУБіП України) стандартним вимогам дисципліни ‘Introductory Soil Science” в PSU, тощо.   

 

Під час тренінгу, 4 липня 2019 року (НУБіП України, 4 навч. корпус, ауд. 40), був проведений міжнародний семінар «Відновлення техногенно-порушених і деградованих ґрунтів  у сучасному землекористуванні». Офіційне відкриття семінару та вітальне слово було надано декану агробіологічного факультету – Оксані Тонсі. Основним доповідачем семінару був - Рік Стейхауер (проф. ун-ту штату Пенсильванія, США), який виступив із пленарною доповіддю «Наукові дослідження з відновлення техногенно-порушених земель: короткий огляд». В роботі семінару брали НПП факультету, представники Національної академії аграрних наук України, студенти-бакалаври 2 року навчання факультету захисту рослин, біотехнологій та екології. Семінар завершився обговоренням законодавчих, нормативних і екологічних вимог в США та Україні щодо відновлення техногенно-порушених земель.