Цікавий досвід проходження виробничої практики на базі Національного наукового центру «Інститут землеробства НААН України»
Цікавий досвід проходження виробничої практики на базі Національного наукового центру «Інститут землеробства НААН України»
26 вересня 2024 року
Цього літа разом із кількома одногрупниками мені довелося проходити виробничу практику на базі ННЦ «Інституту землеробства» НААН України. Добре відомо, що це знаний науковий заклад, який займає лідируючи позиції у розвитку землеробської і рослинницької галузей аграрної сфери економіки. Свого часу у наукових відділах цієї установи було розроблено адаптивно-ландшафтні системи землеробства із контурно-меліоративною організацією території, а також інші методи і підходи щодо пітримання екологічної рівноваги в агроекосистемах, новітні технології вирощування сільськогосподарської продукції, їх селекція і впровадження у виробництво.
На початку практики проведено Інструктаж із техніки безпеки у період виконання польових механізованих та інших видів робіт, з охорони праці під час виконання робіт із пестицидами та агрохімікатами, приготування робочих розчинів і сумішей у лабораторіях. Ми детально ознайомилися із загальною характеристикою підприємства, його структурою та робочими завданнями кожного підрозділу. Також важливим етапом практики було вивчення законодавчих актів і нормативних документів щодо використання і захисту природних ресурсів, якими керується підприємство в своїй діяльності (закони, санітарні норми, ДСТУ) тощо.
Основну частину нашої роботи складало вивчення основних методів вимірювань параметрів навколишнього середовища, які застосовує в своїй роботі підприємство. Ми вивчили правила проведення польового досліду та взяли участь у експериментальній частині, зокрема, у виконанні виробничих завдань та індивідуального завдання «Визначення нітратів на дослідних ділянках».

Проходження виробничої практики допомогло сформувати професійні та практичні знання із екологічних аспектів сільськогосподарської діяльності. Нам вдалося закріпити набуті теоретичні знання та підготуватися до самостійної високоефективної роботи на виробництві. Особисто я навчилася аналізувати різноманітні агротехнічні, екологічні, геоекологічні карти, збирати і обробляти інформацію про розвиток небезпечних антропогенних процесів, використовувати методики та технічні засоби, необхідні для здійснення природоохоронних робіт, ознайомилася із заходами охорони грунтів та навколишнього середовища, приймала участь у проведеннні комплексного екологічного моніторингу грунту.

Дякую керівникам практики за можливість практично навчитися і здобути безцінний новий досвід роботи у науковій установі, як у лабораторії, так і у польових умовах.
Катерина БАКУМОВА, студентка