СПІВПРАЦЯ З ВАРШАВСЬКИМ УНІВЕРСИТЕТОМ НАУК ПРО ЖИТТЯ В РАМКАХ СТИПЕНДІАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ UNESCO УСПІШНО РЕАЛІЗУЄТЬСЯ
СПІВПРАЦЯ З ВАРШАВСЬКИМ УНІВЕРСИТЕТОМ НАУК ПРО ЖИТТЯ В РАМКАХ СТИПЕНДІАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ UNESCO УСПІШНО РЕАЛІЗУЄТЬСЯ
26 липня 2018 року
СПІВПРАЦЯ З ВАРШАВСЬКИМ УНІВЕРСИТЕТОМ НАУК ПРО ЖИТТЯ В РАМКАХ СТИПЕНДІАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ UNESCO УСПІШНО РЕАЛІЗУЄТЬСЯ
Одним із основних пріоритетів розвитку Національного університету біоресурсів і природокористування України є розширення міжнародного співробітництва з провідними вищими навчальними закладами світу, яке сприяє підвищенню конкурентоспроможності нашого університету. Вагомим напрямом реалізації цього завдання є стажування науково-педагогічних працівників університету.
Протягом липня доцент кафедри статистики та економічного аналізу економічного факультету Тетяна Куць та доцент кафедри маркетингу та міжнародної торгівлі факультету аграрного менеджменту Олена Четверик пройшли наукове стажування у Варшавському університеті наук про життя (WarsawUniversityofLifeSciences – SGGW) в рамках участі у проекті Польського національного комітету у справах ЮНЕСКО.
Програма стажування включала в себе проведення наукових дослідженьз актуальних проблем аграрної економіки та маркетингу, а також вивчення науково-педагогічного та освітнього досвіду польських колег.
У рамках стажування уВаршавському університеті наук про життя відбулися зустрічі Тетяни Куць і Олени Четверик з науковцями і викладачами економічного факультету - завідувачем кафедри економіки та організації підприємств, проф. Генріком Руновські, доктором кафедри економіки та організації підприємств Агатою Малак-Равліковською, завідувачем кафедри Європейської політики і маркетингу, проф. Джоаною Швацькою-Мокрицькою, завідувачем відділу економіки та логістики на кафедрі логістики, доктором Ельжбетою Шиманською та доктором кафедри фінансів Сергієм Заболотним.
У результаті проведених зустрічей викладачі НУБіП України ознайомилися з історією, пріоритетамирозвитку та структурою Варшавського університету наук про життя, його освітньою та науково-дослідницькою діяльністю. Протягом стажуваннябуло обговорено засади функціонування сільськогосподарських підприємств та аграрних ринків в сучасних умовах, а також розглянуто особливості організації діяльності ряду сільськогосподарських служб. Викладачам була надана можливість ознайомитись з напрямами міжнародної співпраці в освітянському середовищівищих навчальних закладів Польщі та розглянуто перспективи участі у науково-просвітницьких заходах Варшавського університету наук про життя.
У процесі стажування Куць Тетяна та Четверик Олена відвідали наукову бібліотеку університету (Wladyslaw Grabsky Main Library), де ознайомилися із змістом інформації та послуг, які надаються світовій аграрній спільноті.
У результаті активної співпраці з викладачами економічного факультету Варшавського університету наук про життя, Куць Тетяною та Четверик Оленою було зібрано інформацію для підготовки наукових статей та публікацій, а також для обґрунтування майбутніх спільних польсько-українських досліджень.
Важливим елементом програми є практичне спрямування стажування, тобто вивчення особливостей ведення агропромислового виробництва у Польщі. З цією метою представники НУБіП України відвідали Інститут аграрної та харчової економіки – Національного науково-дослідного інституту (IAFE-NRI) та Національний союз виробників цукрових буряків (KZPBC), де було обговорено тенденції кон'юнктури ринків технічних культур, цінові тенденції польських та українських ринків даних культур, особливості державного регулювання та здійснення експортно-імпортних операцій.Учасники програми розширили знання щодо чинників конкурентоспроможності сучасних аграрних підприємств Польщі.