НПП напряму "Історія та теорія культури"

завідувач кафедри
Майданюк Ірина Зіновіївна

Тел.: 258-42-90

доктор філософських наук, академік Української академії наук вищої освіти, завідувач кафедри

         У 1992 році з відзнакою закінчила Тернопільський державний педагогічний інститут,    проте педагогічну діяльність розпочала ще будучи студенткою четвертого курсу: працювала вчителем української мови та літератури загальноосвітьої школи № 27 у Тернополі, де після здобуття вищої освіти колеги обрали її заступником директора школи з навчально-виховної роботи.
         У 1994 році перейшла на роботу в Тернопільський державний медичний інститут (згодом – академія, університет). Саме тут відбувався її ріст як педагога і науковця: вона працювала викладачем, старшим викладачем кафедри філософії та українознавства, української та іноземних мов, у 2003 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук «Проблема волі у філософській культурі України», у 2005 отримала вчене звання доцента. Широким був спектр навчальних дисциплін, котрі викладала І.З.Майданюк: філософія, українська і зарубіжна культура, етика та естетика, педагогіка та психологія, українська мова як іноземна. Окрім навчальної роботи, Ірина Зіновіївна завжди мала безліч інших справ: редагувала університетську газету «Медична академія», була головою ради наставників-помічником проректора з національно-патріотичої та виховної роботи, керівником відділу організації наукових форумів-заступником проректора з наукової роботи.
         У 2008 році І.З.Майданюк вступила до докторантури філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (кафедра української філософії та культури), котру успішно закінчила і захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора філософських наук «Реконструкція ідей природного права у філософській думці України». У її доробку – монографія, 6 навчальних посібників, більше 60 наукових статей, котрі досліджують і розробляють насущні питання сьогодення: свободи, справедливості, рівності, волі, правди, права і закону.  
         З 2011 року І.З.Майданюк працювала у Державній академії житлово-комунального господарства, де після її реорганізації у Київський університет управління та підприємництва очолювала кафедру суспільних та політичних дисциплін і відділ наукової роботи та аспірантури, та творча натура взяла своє: з 2012 року вона – професор кафедри культурології НУБіП, з листопада 2012 – завідувач кафедри.
 

кандидат філологічних наук, доцент
Пузиренко Ярина Василівна

Тел.: 527-89-08

 

      Закінчила Республіканську художню школу ім. Тараса Шевченка, філологічний факультет Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Після завершення навчання в аспірантурі КНУ з 2000 по 2002 рік працювала в Міністерстві освіти і науки України на посаді головного спеціаліста.
      В НУБІП України Ярина Василівна Пузиренко працює з 2002 року (спочатку на посаді старшого викладача кафедри культурології, нині – доцент кафедри культурології). У 2005 році захистила дисертацію на здобуття ступеня кандидата філологічних наук зі спеціальності 10.02.15 - „загальне мовознавство” на тему «Агентивно-професійні назви осіб жіночої статі в лексикографічному описі та узусі». У 2007 році їй присвоєне вчене звання доцента.
      Є авторкою понад 90 наукових та науково-методичних праць із загального та українського мовознавства (номінація осіб, термінологія, лексикографія), сімейно-побутової культури, гендерної проблематики, українознавства, декоративної флористики, має 2 авторські свідоцтва. Є членом авторського колективу підручника "Сімейно-побутова культура та домашня економіка" під грифом Міністерства освіти і науки України. Розробила навчальну програму із дисципліни «Декоративна флористика», яка затверджена Мінагрополітики, та є авторкою посібника «Декоративна флористика» з грифом Міністерства освіти і науки України.
      Ярина Василівна забезпечує викладання таких дисциплін: «Сімейно-побутова культура та домашня економіка», «Декоративна флористика», «Документознавство», «Історія української культури».
Окрім навчальної, веде активну громадську та виховну роботу, керуючи художньою студією «Голосіївська палітра» та гуртком «Декоративна флористика».
 
 

кандидат філософських наук, асистент кафедри
Невмержицька Олена Миколаївна

Тел.: 527-88-13

       У 2004 році з відзнакою закінчила Чернігівське музичне училище за спеціальністю «Артист оркестру. Віолончель». Продовжила навчання в НПУ імені М.П. Драгоманова та у 2009 році отримала диплом спеціаліста за спеціальністю «Вчитель музики та художньої культури», одночасно навчалася у ТОВ «Академія Адвокатури України», де з відзнакою опанувала спеціальність «Правознавство».
       З 2015 року працювала фахівцем в НУБіП України на кафедрі культурології. Одночасно навчалася в аспірантурі.
       У 2019 році в НПУ імені М.П. Драгоманова захистила кандидатську дисертацію на тему: «Релігійно-філософська естетична аксіологія» та отримала науковий ступінь кандидат філософських наук.
       У 2020 році після закінчення магістратури НУБіП отримала диплом магістра за спеціальністю «Менеджмент, управління навчальним закладом, керівник підприємства, установи та організації».
      З кінця 2020 року працює на посаді асистента кафедри культурології та викладає дисципліни: "Етнокультурологія", "Етика та культура харчування». У своєму науковому доробку має понад 10 публікацій, присвячених філософсько-естетичним проблемам.
      Олена Миколаївна - керівник студентського гуртка «Мистецтво сервірування».

 

 

доктор філософії з історії та археології, викладач кафедри культурології
Чайка Владислава Володимирiвна

Тел.: 527-88-12

     Закінчила з відзнакою Волинське державне училище культури i мистецтв за спеціальністю «Хорове диригування», в той же час навчалась на заочній формі у Схiдноєвропейському нацiональному унiверситеті iм. Лесі Українки за спеціальністю «Історія», повну вищу освіту з відзнакою здобула в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв за спеціальністю «Сольний спів». Є авторкою 15 публікацій в збірниках міжнародних та всеукраїнських наукових конференцій, фахових виданнях України та зарубіжних виданнях зі спеціальності – історія культури.
     Владислава Володимирівна Чайка веде активну громадську та творчу діяльність. Є лауреатом всеукраїнських та міжнародних конкурсів,
 учасниця телевізійних вокальних шоу «Х – фактор», «Голос країни». 2016-2019 рр. – солістка-вокалістка Творчого волонтерського об’єднання «Арт-Десант». У складі якого взяла участь у більше 100 концертах  в зоні АТО на передовій для українських військових та дітей Донбасу.  У 2017 році отримала посвідчення учасника війни (АТО).
     В 2021 році успішно захистила дисертацію на тему: «Розвиток музичної культури української діаспори країн Північної Америки другої половини ХХ – початку ХХІ століть» та здобула науковий ступінь – доктора філософії за спеціальністю 032 – Історія та археологія.
     В 2022 році Указом Президента України №50/2022 Владиславу Чайку відзначено стипендією для молодих митців у сфері музичного мистецтва.
     В Національному університеті біоресурсів та природокористування працює з жовтня 2020 року – викладачем кафедри культурології. Викладає дисципліни: етнокультурологія, діловий протокол та етика спілкування. Бере активну участь в наукових та мистецьких заходах університету.

 

 

кандидат філософських наук, доцент кафедри
Сидоренко Ірина Григорівна

Тел.: 527-89-08

 

       У 2003 році закінчила філософський факультет Київського національного університету ім. Т.Шевченка у 2003 році і отримала фахову освіту "Філософ. Викладач філософських дисциплін".
       У 2009 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Харизматична особистість та спільнота: морально-етичний аспект взаємодії» зі спеціалізації "Етика", присвячену взаємозв’язку соціокультурних явищ «харизма» та «маса» в умовах інформаційного суспільства, коли маніпуляція свідомістю завдяки ідеологічному впливові, пропаганді та міфотворчості набуває небувалих до того обсягів.
Має значний досвід роботи у галузі науково-видавничої діяльності: протягом 12 років працювала у науково-видавничому відділі філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
До сфери наукових інтересів Ірини Григорівни належать прикладна етика, філософська естетика, філософія людини та культурологія. Інтерес до прикладної етики викликаний тим, що етика як наука передбачає прояснення сенсу моралі та вищих етичних цінностей в житті людини, а ускладнення соціальних практик, потреба у становленні громадянського суспільства вимагає сьогодні від фахівця в будь-якій галузі розв’язувати конфліктні ситуації, моральні колізії, обирати між релятивізмом та універсальними цінностями. Філософська естетика дозволяє вирішувати неоднозначності розвитку сучасних естетичних практик. Філософія людини та культурологія тісно пов’язані як з етикою, так і з естетикою. Актуальні проблеми сучасного соціокультурного простору вимагають комплексного дослідження з боку цих та інших соціогуманітарних наук.
            У Національному університеті біоресурсів і природокористування України Ірина Григорівна працює з 2010 року. Викладає етику, естетику, історію української культури, культурологію на педагогічному, рибогосподарському факультетах, факультеті біотехнологій, ТВППТ, факультеті інженерії агробіосистем, проводить всі види занять, багато уваги приділяє індивідуальній роботі зі студентами, готує їх до участі у Всеукраїнських та Міжнародних наукових конференціях.
Має близько 20 наукових публікацій, присвячених філософсько-етичним проблемам сучасного світу, зокрема, сутності та передумовам формування в індустріальному суспільстві феномену «людина-маса», аналізу перспектив ціннісно-смислових трансформацій українського суспільства, розгляду міфотворчості через її моральний зріз. Є співавтором навчально-методичного посібника «Етика» з грифом МОН.
 
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook