НПП напряму "Художня творчість"

професор кафедри, народний артист України
Крищенко Вадим Дмитрович

Тел.: 527-83-11

     Народився 1 квітня 1935 року в Житомирі у родині вчителів. Закінчив факультет журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Народний артист України (2007), заслужений працівник культури (1985), заслужений діяч мистецтв України (1995), член Національної Спілки письменників України з 1972 року, лауреат літературно-мистецьких премій імені Івана Нечуя-Левицького, імені Андрія Малишка та імені Дмитра Луценка. Автор більше 50 поетичних збірок та близько 1000 пісень, кавалер багатьох державних нагород – орденів Ярослава Мудрого V ступеня, повний кавалер ордена “За заслуги”, ордена Трудового Червоного Прапора, найвищої київської відзнаки “Знак Пошани”, найвищих нагород Української православної церкви – ордена Андрія Первозванного та ордена Святого Володимира, найвищої відзнаки громадських організацій – Лицар Вітчизни та багатьох інших.

     В 2015 В.Д.Крищенка нагороджено Почесною грамотою Верховної Ради України. Йому неодноразово присуджувалося звання “Кращий поет-пісняр України”, багато разів ставав переможцем престижних конкурсів та фестивалів сучасної української пісні.

     Вадим Крищенко – автор сценаріїв багатьох відомих мистецьких заходів, зокрема, унікального театрально-пісенного дійства “Десять Господніх заповідей”. Його авторські концерти неодноразово відбувались не лише в Національному палаці мистецтв “Україна”, але й у престижних залах багатьох міст України за участю кращих виконавців вітчизняної сцени.

 

професор кафедри культурології, народний артист України, керівник мистецької студії "7 сходинок"
Рудий Роман Антонович

Тел.: 527-83-11

       Закінчив диригентський факультет Львівської консерваторії ім. М. В. Лисенка у 1995 році, а творчу діяльність розпочав у Струсівській заслуженій капелі бандуристів України «Кобзар» у 1986 році. З 1986 до 1988 року - музикант, аранжувальник, керівник ВІА ансамблю пісні і танцю Магдебургського військового округу (Німеччина), з 1989 по 2009 рік - учасник відомого українського гурту «Світозари».

       У 1992 році створив хор при церкві Св. Юра (м. Підгайці, Тернопільська обл.), якому невдовзі присвоїли звання «Народний», у 2000 році в м. Тернополі заснував естрадну студію «7 сходинок», а у березні 2003 року при студії створив ВІА «Отава», які теж були удостоєні звання «Народний». Разом зі своїми колективами з концертною програмою Р. А. Рудий побував у різних містах України та за її межами (Польща, Чехія, Німеччина, Франція, Італія, США, Канада), брав участь у багатьох фестивалях і ставав їх лауреатом.

       Працює в НУБіП України з 2009 року. Викладає сучасну українську естрадну культуру та є керівником студентської мистецької студії "7 сходинок". Студенти Романа Рудого - переможці та учасники Міжнародних та всеукраїнських фестивалів, здобували багаторазові перемоги на Міжнародному фестивалі «Голосіївська весна», регіональному етапі всеукраїнського фестивалю «Софіївські зорі », брали участь у молодіжному музичному фестивалі «Червона рута», «Тарас Бульба», у багатьох концертах, фестивалях, конкурсах, які проводилися на базі університету, м.Києва, України, та за кордоном (так, студентка ФІТ НУБіП України Кузнюк Кароліна здобула перемогу на міжнародному фестивалі "Джерело" м.Барселона). Авторські твори студентів мистецької студії «7 сходинок», які вони записали на професійній студії звукозапису, вже стали відомі та розміщення на всіх стрімінгових сервісах світу.

       Рудий Р.А. співпрацює з відомими творчими особистостями як композитор, аранжувальник і виконавець. Він є автором багатьох музичних проектів (відеофільм «Різдвяний подарунок», компакт-диски «Різдвяні колядки», «Великодні дзвони», «Моя Україно» та багато інших).

       За період своєї творчої діяльності написав понад 100 пісень, зробив понад 200 аранжувань української, сучасної та авторської музики, а 1 грудня 2011 р. в м. Києві заснував і створив свій власний новий музичний проект - гурт «RR-music» та відкрив власну студію звукозапису.

       24 червня 2021 року указом Президента України Р.А. Рудому присвоєно звання «Народний артист України». 

 

кандидат економічних наук, доцент кафедри
Макода Світлана Леонідівна

Тел.: 527-83-11

     У 2005 році Закінчила Національний аграрний університет за спеціальністю «Бухгалтерський облік та аудит», проте викладає культуру танцю на кафедрі культурології, є одним із засновників у 1996 році клубу бального танцю «Чарівність».  На це Світлана Леонідівна має повне право : у 2000 році отримала статус тренера та (після складання іспиту) звання судді 4 категорії. Має 1 суддівську категорію IDU, брала участь у багатьох семінарах та конкурсах, є засновником Міжнародного конкурсу «Кубок Чарівності».  У НУБіП України працює з 2002 року, виладає і є керівником ансамблю бального танцю «Чарівність».
       За роки керівництва ансамблем підготувала понад 500 пар. Більшість із них є лауреатами та призерами міських, обласних, республіканських та міжнародних змагань зі спортивного бального танцю, мистецьких конкурсів та фестивалів народної творчості.
      Ансамбль „Чарівність” став активним учасником культурних заходів, запроваджених керівництвом НУБіП України, Київською міською та Голосіївською районною державними адміністраціями. Учасники ансамблю виступали майже на всіх найпрестижніших сценах та танцювальних майданчиках м. Києва – це і Національний палац „Україна”, і Національний оперний театр ім. Т.Г. Шевченка, театр ім. І.Франка, театр ім. Лесі Українки, Палац спорту, Будинок кіно та ін.
 

старший викладач
Сауріна Ольга Іванівна

Тел.: 527-83-11

 

       У 1997 році закінчила Київський державний інститут культури, хоча на той час мала неабиякий досвід роботи, адже відразу після закінчення школи у 1984-1984 р.р. була керівником дитячого ансамблю танцю «Весельчата» (м. Вінниця);

       У 1984-1985 р.р. навчалася в студії ім. П. Вірського при Державному заслуженому ансамблі танцю України. З 1986 року працювала репетитором ансамблю танцю «Веселка» (м. Київ), з 1991 - репетитором дитячого ансамблю танцю «Український сувенір» (м. Київ).

       У 1996 році стала засновником і керівником хореографічної студії «Вітамін» (м. Київ); з 2000 по 2009 роки була керівником хореографічного ансамблю «Либідь» (Академія праці і соціальних відносин ФП України), який під керівництвом Сауріної О.І. став неодноразовим переможцем міжнародного фестивалю «Барви осені ».

       Працює в Національному університеті біоресурсів і природокористування України з 2009 року. Викладала сучасний танець, була керівником хореографічного ансамблю "Дівоче сузір"я", ансамблю сучасного танцю « Сузір'я DANCE». Колектив став багаторазовим переможцем Міжнародного фестивалю «Голосіївська весна», лауреатом фестивалю «Ми діти твої, Україно», володарем Гран-прі Міжнародного фестивалю танцю «Сделай шаг вперед» (м. Вітебськ, Респ. Білорусь).

       З 2019 року – керівник балетної групи народного ансамблю пісні і танцю «Колос» імені С.А.Семеновського.

       У 2021 році, на вимогу часу, здобула другу вищу освіту на факультеті спеціальної та інклюзивної освіти НПУ імені М. Драгоманова за ОНП «Спеціальна освіта».

 

 

 

доцент кафедри культурології, заслужений артист України, доцент
Кавун Віктор Миколайович

Тел.: 527-85-61

       У 1985 році закінчив вокальний факультет Київської державної консерваторії. З 1984 року працював солістом-вокалістом Київської державної філармонії, з 2008 по 2017р. - професором кафедри естрадного виконання в НАКіМ, професором кафедри сольного співу Київської естрадно-циркової академії.
З великим успіхом гастролював у багатьох країнах світу, зокрема в Канаді, Америці, Франції, Болгарії, Іспанії, Німеччині, Швейцарії, Польщі та інших. Є лауреатом багатьох міжнародних і республіканських фестивалів і конкурсів як співак та член журі, лауреатом Міжнародної премії ім. С. Гулака – Артемовського, лауреатом літературно-мистецької премії ім. Івана Нечуя-Левичького, лауреатом Міжнародної премії за доброчинність в Україні.
       З 2018 року працює в НУБіП України і викладає дисципліну "Культура сольного співу", є керівником студії естрадного співу «Солоспів».
       Автор понад 10 статей у наукових виданнях, укладач збірника «Популярні українські народні пісні Покуття», навчальних посібників «Сольний спів. Спів на еластичному диханні», «Виховання молодого вокаліста. Вокально-педагогічний репертуар», нотного видання «Хай не старять вас роки, дорогі мої батьки», двох відеодисків-уроків з вокалу.
       Віктор Миколайович – ветеран праці, учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, член Спілки театральних діячів України, член Асоціації естрадних діячів України, член Національної музичної спілки України, член Фонду культури України.
Активну життєву позицію підтвердив понад 60-ма виступами в зоні ООС.
       З 2021 року В.М.Кавун – лауреат державної стипендії Президента України як видатний діяч культури і мистецтв.
 

 

старший викладач
Тітенко Наталія Миколаївна

Тел.: 527-85-61

       Випускниця факультету театральної режисури Київського національного університету культури і мистецтв за спеціальністю «народна художня творчість» (1998 рік).
       У Національному університеті біоресурсів і природокористування України працює з жовтня 2009 року, з цього ж часу керує студентським народним театром «Березіль». На цей час Наталія Миколаївна мала вагомі творчі здобутки: у 2004 році від навчально-методичного кабінету Асоціації працівників профтехосвіти була удостоєна звання «Кращий працівник професійно – технічної освіти м. Києва 2003 року»; у березні 2005 року за вагомий особистий внесок у популяризацію українського слова, високий професіоналізм та з нагоди відзначення Шевченківських днів від Київського міського голови О. Омельченка була нагороджена подякою та іменним годинником; у травні 2007 року на міському огляді аматорських театральних колективів «Київська театральна весна - 2007», який проводив Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень, була відзначена дипломами «Найкращий режисер та художній керівник студентського аматорського театру» та «За режисерський талант та збереження традицій аматорського руху».
Десять років Наталія Тітенко була керівником Народного театру «Етуаль» Європейського університету, котрий має 36 нагород у окремих номінаціях та сім Гран-Прі фестивалю студентської творчості «Весняна хвиля».
Коли Наталія Миколаївна взяла на себе керівництво Народним театром «Березіль», колектив почав робити свої впевнені та успішні кроки і посів ІІ місце на Х всеукраїнському фестивалі художньої творчості серед колективів Вищих навчальних закладів Міністерства аграрної політики та продовольства України «Софіївські зорі», має 7 нагород в окремих номінаціях та Гран-Прі Всеукраїнського фестивалю студентської творчості «Весняна хвиля», 5 номінацій на Міжнародному театральному фестивалі "Маски", Гран-Прі та дипломи 8 номінацій фестивалю "Київська театральна весна" та ін. За ці роки було поставлено 8 вистав, уривки з п’єс та театралізовані шоу-програми.
       Усі її вистави відрізняються креативним режисерським задумом, а разом з тим – ідейністю та позитивністю, адже як керівник Наталія Миколаївна прагне забезпечити формування у студентів національної самосвідомості, високих естетичних смаків на основі української та світової класики.
 

 

 

старший викладач кафедри
Дудко Сергій Віталійович

Тел.: 527-83-11

       Ще навчаючись у середній школі, займався музикою, навчався грі на фортепіано. Закінчив Кам'янець-Подільське училище культури (1995) та Київський національний університет культури і мистецтв (2000), отримавши кілька спеціальностей у галузях «народна художня творчість» та «музичне мистецтво»: керівник хору, організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, викладач хорових дисциплін, диригент хору, викладач вокальних дисциплін. Має режисерську освіту: після навчання на режисерському відділенні факультету громадських професій отримав кваліфікацію режисера малих форм.

       Працював артистом дуету естрадних мініатюр Училища культури м. Кам'янець-Подільський, керівником вокальної групи та молодіжного театру татарської меншості в Україні “ШАТЛИК”, викладачем хорових дисциплін Училища культури м. Кам'янець-Подільський, режисером культурно-масових свят МАУП, керівником вокальної студії “КРОК” в Університеті економіки та права “КРОК”, головним хормейстером Українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю “КАЛИНА”, художнім керівником Недільної школи-студії “РАДОЩІ” при храмі Архангела Гавриїла , директором департаменту зі студентських питань Університету економіки та права “КРОК”.

       У Національному університеті біоресурсів і природокористування України працює з 2011 року, проте відповідальність, наполегливість, талант спілкування з молоддю зробили Сергія Віталійовича улюбленцем не лише учасників вокального ансамблю «Амеро», а й багатьох студентів, котрі б хотіли у нього навчатися. Саме під керівництвом Сергія Віталійовича чоловічий вокальний ансамбль «Амеро» здобув звання «Народний аматорський колектив».

       Життєве кредо С.В.Дудка: “Боїшся - не роби, робиш - не бійся!”. Для студентів університету і для кафедри культурології він робить багато, причому всі його роботи відрізняються експериментаторством та креативністю, що дозволило стати Лауреатом не одного всеукраїнського та Міжнародного фестивалю художньої творчості.

 

 

 

асистент
Мелікова Ніна Володимирівна

Тел.: 527-83-11

        Спеціальність здобула в Донецькому музичному училищі на хоровому відділенні (1992-1996 р.), а вищу музичну освіту (диплом спеціаліста) - на диригентсько-хоровому відділі виконавського факультету в Донецькій державній консерваторії ім.С.С.Прокоф’єва (1997-2002 р.).

        Перший викладацький досвід отримала в Донецькому училищі культури, де викладала предмети хорового циклу на хоровій цикловій комісії. Окрім того, керувала студентським дівочим вокальним ансамблем «Сузір’я», який неодноразово брав участь в місцевих та обласних конкурсах та фестивалях та отримував різні відзнаки та винагороди.

        Наступним місцем роботи став Київський муніципальний камерний хор «Хрещатик», в якому обіймала посаду заступника художнього керівника-директора.

        З 2011 року працює на кафедрі культурології Національного університету біоресурсів і природокористування України, є керівником дівочого вокального ансамблю «Октава», який у 2019 році отримав звання «Народний аматорський колектив» .

        Плідно займається вихованням і розвитком талантів обдарованих студентів різних факультетів НУБіП України. Вихованці ансамблю беруть активну участь в культурному житті університету та міста, прикрашають своїми талантами різні концертні заходи, беруть участь у фестивалях та конкурсах, де гідно представляють свій університет, результатом чого є безліч призових місць і Гран-прі Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів.

 

 

кандидат філософських наук, доцент
Войтюк Ірина Віталіївна

Тел.: 527-83-11

       З дитячих років займалася музикою, грою на фортепіано, ансамблевим та сольним співом у Білоцерківській музичній школі № 3. Закінчила музичний факультет Дрогобицького педагогічного університету за спеціальністю «Музика і народознавство». Зацікавленість музичним хоровим мистецтвом привела до Київського національного університету культури і мистецтв, де Ірина Віталіївна здобула спеціальність «хормейстер, викладач фахових музичних дисциплін». Навчаючись в університеті була учасником Київського Патріаршого хору УПЦ, де і розпочала свою трудову діяльність після закінчення університету.

       Професійний шлях на кафедрі культурології Національного університету біоресурсів і природокористування України розпочинає ще у 2003 році, потім вступає до аспірантури за фахом «релігієзнавство», захищає дисертацію на звання кандидата філософських наук і продовжує свій професійний та науковий шлях в Інституті вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, старшим науковим співробітником відділу змісту, філософії та прогнозування вищої освіти.

       Є автором понад 30 публікацій у науково-фахових журналах та науковій літературі, власної монографії та численних розділів колективних монографій, співавтором концепції розвитку університетської освіти в умовах суспільства знань.

       Нагороджена Грамотою Інституту вищої освіти НАПН України.

     Не припиняючи наукові розробки, викладає дисципліни «Філософія музики», «Біоетика» у ВНЗ, бере участь як член журі у сфері вокальної майстерності на конкурсах художньої самодіяльності, в тому числі міжнародному: «НУБіП запалює зірки», «Голосіївська весна» та ін.

       З вересня 2015 року Войтюк І.В. - доцент кафедри культурології Національного університету біоресурсів і природокористування України. Є керівником студії естрадного співу «Войтвойс», викладає дисципліну за вибором студента «Полілог стилів у культурі вокального виконавства». У 2019 році студія здобула почесне звання «Народний аматорський колектив».

 

 

викладач кафедри
Борзенков Вячеслав Олександрович

Тел.: 527-83-11

       У 1997 році закінчив Рівненський державний інститут культури. З 1991- 1994 рр. працював артистом балету у Заслуженому ансамблі «Донбас» м. Донецьк. З 1994-1998 рр. - артистом у фольклорно-етнографічному ансамблі «Калина» (м.Київ), а з 1998 по 2002 рік – у складі танцювальної групи «Club AliBey» (м.Анталія, Туреччина).

       У 2002-2003 рр. був артистом балету у складі Ансамблю внутрішніх військ (м.Київ), а з 2003-2016 рр. працював танцівником Ballet Production на круїзних лініях «Costa» (Італія).

       У 2017-2018 рр. – керував гуртком хореографії районного центру дитячої та юнацької творчості у м. Бровари, після чого до 2020 року працював продакшн менеджером на круїзних лініях Cruise Maritime and Voyages (Англія).

       У НУБіП України з 2018 року. Керує ансамблем сучасного танцю «Сузір'я ритмів».

 

 

старший викладач
Карнаух Юрій Федорович

Тел.: 527-83-11

     Закінчив Національну музичну академію імені П.І.Чайковського за спеціальностями «концертний виконавець», «диригент», «викладач класу баяна» та аспірантуру при музичній академії.

     Працював концертмейстером на кафедрі народного сольного співу та хорового диригування (Київський інститут культури), концертмейстером народного хору при Будинку культури Київського мотоциклетного заводу.

     З 1996 року – спочатку артист, згодом – керівник ансамблю «Рідні наспіви» Національної філармонії України.

     Лауреат Республіканського конкурсу баяністів та акордеоністів ( 1988), Міжнародного конкурсу баяністів та акордеоністів (Італія, 1990).  Заслужений працівник культури України ( 2009).

     В НУБіП  України працює з 2022 року, керує хоровою групою народного ансамблю пісні і танцю «Колос» імені С.А.Семеновського.

 

старший викладач кафедри, доктор мистецтва
Кушнір Тарас Ігорович

Тел.: 527-83-11

     У 2012 році з відзнакою закінчив факультет хорового диригування Тернопільського музичного коледжу ім. Соломії Крушельницької, у 2017  -  з відзнакою факультет хорового диригування Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського, у 2019 - асистентуру‑стажування НМАУ ім. П.І.Чайковського ( кафедра хорового диригування).

     В 2017 році почав працювати в ККЗК «Муніципальний академічний камерний хор «Київ» на посаді провідного майстра сцени. У 2019, 2021 роках диригував Муніципальним академічним камерним хором «Київ» на концертах-іспитах в асистентурі‑стажування та творчій аспірантурі.

     У 2021 році закінчив творчу аспірантуру НМАУ ім. П.І. Чайковського за спеціальністю «Музичне мистецтво» та успішно захистив творчий мистецький проєкт «Образи України в живописних полотнах Івана Марчука та хоровій творчості сучасних композиторів: мистецькі паралелі» і здобув науковий ступінь доктора мистецтва.

     Навчаючись і працюючи, брав участь у фестивалях, конкурсах, творчих проєктах і став їх лауреатом ( XXV Гра-Прі Європи з хорового співу (Ареццо, Італія, 2013р.),  29 Grand Prix Seghizzi (Gorizia, Italy), Festivalul Concurs International “Liviu Borlan” (Romania, 2018), 31 Grand Prix Seghizzi  (Gorizia, Italy), «Bartok Bela International Choir competition»  (м. Дебрецен, Угорщина), «Harmonia» (м. Лімбург, Німеччина), «Liviu Borlan»(м. Бая Маре, Румунія), V Міжнародний багатожанроввий фестиваль-конкурс мистецтв «Чарівні мелодії» (Київ, 2020р.), II Міжнародний музичний конкурс «Ca Nova» (Туреччина – Україна, 2021р.), Х Міжнародний багатожанровий дистанційний фестиваль-конкурс мистецтв «Talent Fest» (Україна, 2021р.).

     Брав участь у закордонних гастролях (Данія, Італія, США, Канада, Норвегія).

     У НУБіП працює з 2022 року з хоровою групою народного ансамблю пісні і танцю «Колос» імені С.А.Семеновського. 

 
Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook