Перший сніг і перші підсумки: попередній захист магістерських робіт на кафедрі генетики, селекції та насінництва ім. проф. М.О. Зеленського

3 грудня 2024 року

   За вікном лежить м’який перший сніг, а легенький морозець додає щокам рум’янцю. У такій передноворічній атмосфері відбувся попередній захист магістерських робіт магістрів освітньої програми "Селекція і генетика сільськогосподарських культур". Це важливий етап на шляху до фінального захисту, коли майбутні магістри отримують конструктивні поради та оцінку своєї роботи.

   Першим виступив Микита Рябий із темою "Оцінка за холодостійкістю вихідного матеріалу кукурудзи з підвищеними показниками якості зерна". Його науковим керівником є професор Віталій Жемойда. У ході виступу та обговорення приділяли увагу методикам дослідження, специфіці умов проведення експериментів та інтерпретації результатів.

 

   Далі свою роботу представив Богдан Мазуренко. Його тема "Вихідний матеріал сорго (Sorghum bicolor L.) у сучасній селекції" викликала активну дискусію. Під керівництвом доцента Олександра Макарчука магістр дослідив одержані показники та умови проведення експериментів, що стало основою для обговорення.

   Третім виступив Богдан Легенький із темою "Оцінка комбінаційної здатності вихідного матеріалу кукурудзи при селекції на якість зерна". Його керівником є старший викладач Роман Спряжка. Основну увагу обговорення зосередили на використанні гетерозисних моделей, зародкових плазм та походженні досліджуваних ліній кукурудзи.

   Наступним свою роботу представив Андрій Снітко. Його дослідження на тему "Сорти пшениці озимої вітчизняної і зарубіжної селекції як джерела цінних господарських ознак" під керівництвом професора Ганни Ковалишиної. Присутні по завершенню доповіді озвучили корисні рекомендації щодо вдосконалення структури роботи та покращення її представлення.

   Віталій Стецько виступив із темою "Виробниче випробування сортів сої в умовах СФГ "Оранта" Тернопільської області", працюючи під керівництвом доцента Юлії Дмитренко. Учасники обговорення зосередилися на технологічних аспектах, зокрема підготовці насіння до посіву, передпосівній обробці ґрунту та економічній ефективності вирощування.

   В особливих умовах, при відсутності електроенергії, доповів Михайло Миронюк із темою "Екологічне випробування нових гібридів соняшнику" під керівництвом професора Віталія Жемойди. Дискусія охопила питання олійності гібридів, їх адаптивності до умов України, а також важливих ознак, які оцінювали в процесі дослідження.

   Дар'я Дегтяр доповіла на тему "Оцінка сортів ячменю озимого показниками якості зерна" над якою працювала під керівництвом Романа Спряжки.

   На тему " Конкурсне сортовипробування зразків конюшини лучної селекції ННЦ "Інститут землеробства НААН"" доповів Андрій Безпалий. Дослідження проводив під керівництвом доцента Наталії Башкірової.

   Артем Кумейко доповів на тему "Оцінка колекційного матреіалу вівса плівчатого та голозерного за показниками якості зерна", над якою працював під керівництвом доцента Юлії Дмитренко.

Попередній захист продемонстрував високий рівень підготовки магістрів, глибокі знання з обраних тем та науковий потенціал. Кафедра щиро бажає кожному учаснику успішного фінального захисту та реалізації усіх наукових задумів!

Ірина Гаврилюк,
асистент кафедри генетики, селекції і 
насінництва ім. проф. М.О. Зеленського
Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook