Університетська освіта України в контексті Болонського процесу: відкрита лекція к.е.н., доцента кафедри статистики та економічного аналізу Лесі Романівни Воляк

14 вересня 2023, 10:00

 Університетська освіта завжди викликає підвищений інтерес серед молоді, оскільки вона є ключем до успішної кар'єри та особистого розвитку. Проте, багато студентів не завжди розуміють, як університетська освіта в Україні впишеться в міжнародний контекст та стандарти, зокрема, у рамках Болонського процесу. Відкрита лекція  на тему «Університетська освіта України в контексті Болонського процесу», яку провела 12 вересня 2023 року к.е.н., доцент кафедри статистики та економічного аналізу Леся Романівна Воляк, стала важливою подією для студентів ОС «Бакалавр» 1 курсу спеціальності «Облік і оподаткування» освітніх програм «Аналітичне і обліково-правове забезпечення бізнесу» та «Облік і аудит».

Лекція, яка відбулася в очному форматі, зібрала студентів, які були зацікавлені дізнатися більше про стан та перспективи вищої економічної освіти в Україні. Леся Воляк поділилася своїми знаннями та поглядами на цю тему.

Під час лекції, Леся Воляк наголосила на тому, що Болонський процес є важливим кроком в розвитку європейської системи вищої освіти, і він має на меті створити єдиний простір вищої освіти в Європі. У цьому контексті вона розглянула та проаналізувала наступні ключові аспекти:

Структура освіти. Леся Воляк пояснила, що Болонський процес передбачає поділ вищої освіти на три цикли: бакалаврат, магістратура та докторат. Цей підхід дозволяє студентам отримувати більше гнучкості в обранні свого навчального шляху.

Кредитний модуль. Вона висвітлила концепцію ECTS (European Credit Transfer and Accumulation System), яка дозволяє студентам накопичувати кредити за успішно пройдені курси та переносити їх між університетами в Європі.

Якість освіти. Леся Воляк поділилася думками про те, які чинники впливають на якість освіти в Україні та які заходи вживаються для її покращення, враховуючи вимоги Болонського процесу.

Міжнародна співпраця. Вона також звернула увагу на важливість міжнародної співпраці в галузі освіти та можливості, які відкриваються для студентів через участь в програмах обміну та співпрацю з європейськими університетами.

Одним із основних аспектів лекції було висвітлення того, як Болонський процес вплинув на спеціальності, які підготовляють майбутніх фахівців з обліку і оподаткування. Леся Романівна детально розглянула структуру та зміст програми з вступу до фаху та соціальних комунікацій, підкресливши важливість практичної складової освіти та розвитку міжособистісних навичок.

Після лекції відбулася активна дискусія, під час якої студенти мали можливість задавати питання та висловлювати свої думки. Леся Воляк відповіла на всі запитання і надала корисні поради щодо вибору навчального шляху та подальшого розвитку.

На лекції були присутні: в.о.завідувача кафедри статистики та економічного аналізу, к.е.н., доц. Музиченко А.О., д.е.н., проф. Лазаришина І.Д., заступник декана економічного факультету, проф. Негода Ю.В., заступник декана економічного факультету, доц. Гагорний В.В., доценти кафедри статистики та економічного аналізу Гузь М.М., Макарчук О.Г., Чухліб А.В., Шиш А.М. та відповідальна від факультету за організацію проведення та оцінювання відкритих лекцій членами робочої групи і студентами к.е.н., доцент Костюк В.А.

 

Ця відкрита лекція від Лесі Воляк стала важливим подією для студентів спеціальності "Облік і оподаткування", ознайомивши їх із сучасними трендами та стандартами у вищій економічній освіті. Вона надихнула студентів на активну участь у формуванні своєї освітньої траєкторії та розвитку у міжнародному освітньому середовищі.

 

 

Інна Лазаришина,

д.е.н., професор кафедри статистики

та економічного аналізу,

гарант ОП «Аналітичне і обліково-правове забезпечення бізнесу»

 

 

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook