Удосконалення фінансової грамотності шляхом дослідження фінансового ринку

28 квітня 2023 року
Ніжинський агротехнічний інститут

26 квітня в рамках вивчення вибіркової дисципліни Фінансова грамотність здобувачі вищої освіти провели дослідження фінансового ринку як сукупності обмінно-перерозподільних відносин, пов'язаних з процесами купівлі-продажу фінансових ресурсів, необхідних для здійснення виробничої та фінансової діяльності. Відносини обміну на фінансовому ринку пов'язані з передачею одним фінансовим суб'єктом іншому за відповідну плату (відсотки, дивіденди, дисконтні знижки тощо) права на тимчасове чи постійне використання фінансових ресурсів. Така передача може здійснюватися прямо чи через фінансових посередників (комерційні банки, інвестиційні фонди та ін.). Коли у торгівлі беруть участь фінансові посередники, відносини з ними продавців і покупців ресурсів є відносинами обміну, а перехід ресурсів від власника до користувача – відносинами перерозподілу.

Студенти активно долучилися до дослідження суб’єктів фінансового ринку. Протягом заходу зосереджено увагу на проблемних питаннях становлення та розвитку національного й світового фінансового ринку.

Владислав БАРАБАШ, студент БМ 202ск, проаналізував особливості лізингу як форми фінансової оренди для придбання основних засобів підприємствами та інших товарів фізичними і юридичними особами.

Микита СОЛОВЕЙ, студент групи БЕ 2012ск, дослідив діяльність ломбардів як спеціалізованих кредитних установ, які надають короткотермінові позики під заставу особистого майна позичальника. Визначив їх переваги та недоліки.

Максим МАРТИНОВ, студент групи БЕ 212ск, охарактеризував роботу кредитних спілок, які є некомерційними організаціями, заснованими фізичними особами, професійними спілками, їх об'єднаннями на кооперативних засадах з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні та наданні фінансових послуг за рахунок об'єднаних грошових внесків членів кредитної спілки.

Людмила НЕЩЕРЕТ, студентка групи БО 191, дослідила особливості валютних операцій, що виступають контрактами агентів валютного ринку щодо купівлі-продажу та надання позик в іноземній валюті на певних умовах, у певний момент часу. Окреслила ознаки валютного курсу.

Анастасія КІЗІМ, студентка групи БАгр 202ск, визначила основні риси клірингу, що пов’язаний з проведенням угод безготівковим розрахунком на основі взаємного заліку зобов'язань та проаналізувала роботу клірингових компаній.

Роман РАГУЛІН, студент групи БО 191, дослідив роботу публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України». Проаналізував ставки за кредитами та депозитами, особливості іпотечного кредитування.

Любов ДОВГАЛЬ, студентка групи БАгр 202ск, проаналізувала діяльність ПриватБанку, найбільшого за розмірами активів українського банку і лідера роздрібного банківського ринку України.

Владислава СЕРДЮК, студентка групи БА 191, визначила напрями діяльності провідного міжнародного холдингу у сфері страхування та пенсійного забезпечення MetLife.

Вивчення фінансового ринку особливо актуально в сучасних умовах, коли державі надзвичайно потрібні кваліфіковані спеціалісти для розвитку посередницької діяльності, з надання фінансових послуг, з фінансового менеджменту, які повинні вміти оцінювати всі можливі варіанти вкладення коштів, приймати правильні управлінські рішення в умовах швидкої зміни кон'юнктури ринку.

Інна ДВОРНИК, к.е.н., доцент кафедри
менеджменту та аграрної економіки
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook