27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня 2022 року
Ніжинський агротехнічний інститут

Дата 27 січня була обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів, бо за 5 років його існування тут пішли з життя насильницькою смертю за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей.

Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році, і сьогодні разом з усім світом розділяє скорботу за жертвами Голокосту, адже на її теренах нацистами було знищено близько 1,5 млн євреїв. Епіцентром даного злочину і масовою братською могилою для більш ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених стало урочище Бабин Яр – одне із найбільших масових місць розстрілів під час Другої світової війни, де у вересні 1941 року було вбито більше 33 000 євреїв всього за два дні.

У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту у багатьох країнах світу, Україні зокрема, відбуваються меморіальні, поминальні заходи. Пам’ятаймо, що це не лише трагедія минулої війни, це урок на майбутнє, який знову і знову нагадує, як важливо запобігати насильству та берегти мир.

Віктор Литовченко, доцент кафедри
соціально-гуманітарних дисциплін
Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook