Виробнича практика: досвід студентів-агрономів

19 липня 2022 року
Ніжинський агротехнічний інститут

У здобувачів 3 курсу освітньої програми «Агрономія» 23 травня розпочалася 10-тижнева виробнича практика, яка поступово підходить до завершення.

Метою виробничої практики є забезпечення професійної технологічної підготовки майбутніх фахівців, набуття досвіду роботи за обраною професією.

Який він перший серйозний виробничий досвід ми вирішили дізнатися у самих здобувачів вищої освіти.

Базою практики Любові Довгаль є Носівська селеційно-дослідна станція Миронівського інституту пшениці ім. В.М.Ремесла НААН. Вибір не є випадковим, адже завідувач лабораторія селекції і насінництва багаторічних трав Анатолій Боженко, який викладав в їх групі курс «Стандартизація та управління якістю продукції рослинництва», і запропонував пройти практику під його керівництвом. За весь час діяльності Носівською станцією зареєстровано 70 сортів різних сільськогосподарських культур, а саме: озимого жита, озимого та ярого тритикале, озимої та ярої пшениці, озимої вики, ярого ячменю, вівса, гороху, люпину жовтого та білого, гречки, ярого ріпаку, редьки олійної, конюшини лучної, люцерни, цибулі, столового буряку, огірків.

Під час практики в лабораторії Любов проводила фенологічні спостереження на селекційних посівах багаторічних трав, визначала вологість насіння озимих та ярих культур на стаціонарному вологомірі, проводила кастрацію: озимого жита, зимуючого та ярого вівса, ярого ячменю. Приємно, що час проходження практики Любов отримала пропозицію стосовно подальшого працевлаштування.

Бабич Олександр проходить практику на сільськогосподарському товаристві з обмеженою відповідальністю «Надія» молочно-товарної ферми «Красносільська».

Базою практики для Кізім Анастасії стало товариство з обмеженою відповідальністю «Прилуки-ГарантБуд».

Власенко Олег виробничу практику проходить в сільськогосподарському приватно-орендному підприємстві «Ксена» (с. Галиця Ніжинського району).

На підприємствах здобувачі освіти ознайомились з технологіями вирощування сільськогосподарських культур, проводили огляд фітосанітарного стану посівів, брали участь в прикореневому підживленні культур, обприскуванні посівів, заготівлі кормів (силосу, сінажу).

Тож чекаємо на захист практики та початок заключного навчального року бакалаврського рівня.

Андрій Семеніхін,
гарант освітньої програми «Агрономія»
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook