PhD: науково-методична рада гарантів – шляхи вирішення нагальних питань підготовки здобувачів аспірантури

25 листопада 2022 року
   Незважаючи на постійні перебої електропостачання, в НУБіП України 22 листопада 2022 року дистанційно відбулось чергове засідання науково-методичної ради гарантів.
   Зі вступним словом до всіх присутніх першим звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку Кваша Сергій Миколайович. В першу чергу проректор проаналізував хід акредитації освітньо-наукових програм доктора філософії, активну фазу проходження екзаменаційної сесії аспірантами 1 року очної/денної форми навчання, освітньо-науковий процес підготовки аспірантів Китайської Народної Республіки. Сергій Миколайович також анонсував можливість участі здобувачів в конкурсі на проходження закордонного стажування у Польському або Латвійському університетах наук про життя, що є однією з умов успішного виконання академічної мобільності за роки навчання в аспірантурі НУБіП України.
 
   Щодо змін у процедурі атестації здобувачів ступеня доктора філософії доповів завідувач відділу докторантури та атестації наукових кадрів Боярчук Сергій Васильович. У вигляді презентації Сергій Васильович ознайомив всіх учасників із основними засадами та змінами, які були внесені до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку присудження ступеня доктора філософії та скасування рішення разової спеціалізованої вченої ради закладу вищої освіти, наукової установи про присудження ступеня доктора філософії від 12 січня 2022 року №44. Зі всіма змінами та в цілому процедурою атестації можна ознайомитись в Положенні «Про атестацію здобувачів ступеня доктора філософії у НУБіП України» на сторінці відділу аспірантури у вкладці – ПОЛОЖЕННЯ.
 
   Більш детально про результати проходження повноцінних акредитацій та оцінки від НАЗЯВО доповіли гаранти: ОНП «Деревообробні та меблеві технології (доповідач – гарант, проф. Цапко Юрій Володимирович); ОНП «Біологія» (доповідач – гарант, проф. Калачнюк Лілія Григорівна); ОНП «Галузеве машинобудування» ( доповідач – гарант, проф. Роговський Іван Леонідович); ОНП «Професійна освіта» (доповідач – гарант, проф. Амеліна Світлана Миколаївна). Всі гаранти відзначили позитивні відгуки без зауважень з поодинокими рекомендаціями від експертів нацагентства. Окремі ОНП вже отримали оцінку від ГЕР інші ще очікують на свій результат.
 
   Про подальший графік завантаження відомостей самооцінювання впродовж січня-квітня 2023 року доповів очільник відділу аспірантури – Вакуленко Віталій Леонідович. Завідувач узгодив з гарантами дати та отримав відповіді щодо перебігу підготовки звітів . Також Віталій Леонідович проінформував про ряд нагальних службових питань серед яких підготовка навчальних планів на 2023-2024 навчальний рік - термін подачі проєкту яких визначено 15 грудня 2022 року.
 
   На завершення у різному головою науково-методичної ради гарантів було узгоджено план завдань на грудень місяць та обговорені інші важливі питання життєдіяльності університету та відділу аспірантури.
   Вдячні всім учасникам засідання за знайдену можливість долучитися зважаючи на всі професійні перешкоди та вимушені у зв’язку з перебоями електропостачання. До перемоги разом!
 
Надія Міняйло,
секретар науково-методичної ради гарантів,

заступник завідувача відділу аспірантури 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook