Agro&Food Security Forum відбувся!

11 листопада 2022 року
   В умовах воєнного стану аграрний сектор в нашій державі набув особливого значення. Надзвичайно важливим є процес входження у виробниче середовище молодих фахівців різних спеціальностей, яких готує наш університет. Органічне поєднання навчання і набуття практичного досвіду з фахової підготовки в аграрних підприємствах і компаніях, в значній мірі покращує загальний рівень підготовки фахівців з агрономії і забезпечує їх майбутнє працевлаштування за фахом.
   Студентка 2 курсу агробіологічного факультету Вероніка Рудюк поєднує своє навчання зі стажуванням в ГС «Співтовариство виробників і споживачів бобових України». 14-15 вересня вона в складі делегації приймала участь у форумі Agro&Food Security Forum, який відбувся у Варшаві. Про свої враження і основні напрямки роботи форуму вона розповіла на зборах групи.
   
      
   Попри війну, українська делегація прийняла активну участь у роботі даного міжнародного зібрання і мала можливість поділитися своїми труднощами та дізнатися про можливості їх вирішення, поспілкуватися безпосередньо з європейськими трейдерами, і навіть оглянути найбільші порти Балтики. Основні лейтмотиви, що прозвучали на Форумі:
  • посіви кукурудзи в Україні будуть зменшені, а площі під соєю зростуть;
  • переробка набиратиме обертів;
  • постійний пошук альтернатив на часі. Маємо дорогий газ, але можна перейти на інші види палива, зокрема, щепу і пелети;
  • зерновий коридор морем викликає сумніви, а на залізниці затори? Перебудуємося на річкові порти та автомобільні шляхи.

        

   Польща стає стратегічним партнером, а порти Гдиня та Гданськ ще більш затребуваними.
   Український агросектор налаштований працювати та годувати світ!
   То ж що сіяти у сезоні 2023?
   Президент Співтовариства виробників і споживачів бобових України Антоніна Скляренко розповіла, що цьогоріч для бобових склалися гарні погодні умови. До прикладу, квасоля у середньому вродила 2,2-2,3 т/га, горох - 3 т/га. Через проблеми зі зберіганням, цінами та експортом зернових, попит на такі нішеві бобові культури, на її думку, тільки ростиме. Польща хоче створити комфортні умови для експорту української сировини, у тому числі через балтійські порти. Для цього потрібно вирішити складнощі на кордоні, які наразі створилися. Війна стала випробуванням, яке спонукало до змін.
  
   Меморандум про співпрацю підписано! Договір тристоронній: Асоціація бобових УкраїниУкрАгроКонсалтPolsko-Ukraińska Izba Gospodarcza.
  
   Я дуже рада, що маю змогу розвиватись у сфері агрономії і відвідувати подібні заходи - це величезний досвід! Конференція допомогла усім нам зрозуміти подальші ризики вирощування та експорту продукції і дала поштовх надалі розвивати аграрну економіку.
   Все буде AGRO! Все буде Україна!
 
 
Вероніка Рудюк,
студентка 8 гр. 2 к. АБФ
Валентина Рожко,
наставник групи, доцент
 
Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook