104-а річниця вшанування памʼяті Героїв Крут

29 січня 2022 року
с. Пам'ятне

29 січня делегація інституту взяла участь у 104-й річниці вшануванні памʼяті Героїв Крут.

Так, 104 роки тому, під Крутами, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина, стався 5-годинний бій між майже 5-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із чотирьох сотень київських курсантів і козаків «Вільного козацтва».

Бій під Крутами 29 січня 1918 року став для нашого народу символом героїзму та самопожертви молодого покоління українців у боротьбі за незалежність.

   

У бою під Крутами оборонці Української державності виконали наказ командування й зупинили стрімкий наступ ворога, що дало змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який урятував молоду Українську державу і означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб'єктом міжнародних відносин.

   

Жертовність крутянців зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України, засвідчила тяглість традицій українського війська. Сьогодні наші захисники відстоюють Незалежність та Соборність України, як і крутянці понад 100 років тому. Бій під Крутами цілком резонно порівнюють із захистом Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут у публіцистиці часто називають «першими кіборгами».

Сучасна українська армія береже бойові традиції предків та імена героїв від воїнів-русичів і козаків, січових стрільців, вояків УНР і УПА до героїв сучасної війни з Росією. Як приклад: низці військових частин та Військовому інституту телекомунікацій та інформатизації було присвоєно почесне найменування імені Героїв Крут.

   

Бій під Крутами та загалом події Української революції 1917 – 1921 років засвідчили – державність без армії неможлива. Тому подальша розбудова і зміцнення Збройних Сил України, інших військових формувань є запорукою незалежності нашої держави.

Бій під Крутами посідає чільне місце в національній історичній пам'яті, і усвідомлення значення цих подій актуалізується в сучасних умовах, коли Росія пішла на новий небезпечний курс ескалації. Відтак немає кращого стримування російської агресії, ніж сильна Україна.

 

Олександр СИДОРОВИЧ,
в.о. завідувача кафедри соціально-гуманітарних дисциплін
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook