На відкритій лекції з епізоотології студенти дізнались історію виявлення збудника туберкульозу тварин

3 грудня 2021 року
     У другий день зими на кафедрі епізоотології, мікробіології і вірусології доцентом Віктором Шевчуком було прочитано відкриту лекцію для студентів 3 курсу, які навчаються за скороченою програмою на спеціальності «Ветеринарна медицина» ОС «Бакалавр». Тема лекції – «Туберкульоз» – актуальна, адже в Україні з 1995 року оголошено епідемію даної хвороби, яка триває до сьогодні. 

     Відвідали лекцію не тільки студенти 9 і 10 груп, які здивували майже стовідсотковою присутністю, але й колеги по кафедрі.

     Розпочав заняття Віктор Миколайович із визначення хвороби та історії її вивчення, адже захворювання було відоме людству з давніх-давен і багато вчених усього світу взяло участь у вивченні туберкульозу. Першовідкривачем збудника туберкульозу є німецький вчений Роберт Кох, який 24 березня 1882 року повідомив про свої здобутки на засіданні Берлінського товариства фізіологів. З того часу 24 березня відмічається в усьому світі як День боротьби з туберкульозом.

     А далі інформація про захворювання «посипалась рікою»...

     Студенти побачили як виглядає збудник туберкульозу в електронному мікроскопі, а також як ростуть колонії мікобактерій на живильному середовищі.

     Особливу увагу Віктор Шевчук зосередив на інформації щодо зажиттєвої та посмертної діагностики хвороби у сільськогосподарських тварин із застосування різних методів, оскільки лікування хворих на туберкульоз тварин не проводиться і ефективних вакцин для тваринництва, на жаль, не розроблено.

     Загалом лекція була змістовною, цікавою не тільки для студентів, а також і для викладачів кафедри.
 

Володимир Мельник,
завідувач кафедри епізоотології, мікробіології і вірусології

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook