Завершальний крок становлення професіонала
Завершальний крок становлення професіонала
30 September 2021, 13:58
Вміння продемонструвати теоретичні знання на практиці є значущими, а можливість їх вичерпної реалізації у майбутній професійній діяльності доводить багатогранність та універсальність спеціаліста своєї справи. Саме з такими амбітними планами у ці прохолодні осінні дні посівної кампанії та завершення збору низки сільськогосподарських культур, студенти 4 курсу агробіологічного факультету напряму “Агрономія” вирушили до “Великоснітинського навчально-дослідного господарства ім. О. В. Музиченка”, яке розташоване у Київській області на чолі з доцентом кафедри генетики, селекції та насінництва ім. проф. М.О.Зеленського – Олександром Сергійовичем Макарчуком.
Цьогоріч, деканат вбачає результати практичних занять в такому успішному господарстві, в якому студенти потрапили у вир злагодженої роботи АПК, як ніколи значущими. Адже в період дистанційного навчання, в часи бар’єрів комп’ютерних моніторів, студентам важливо знову поринути у середовище живого спілкування, в умови прямої участі в процесах виробництва, де навчання базується на розумінні причинно-наслідкових зв’язків, на вмінні власної концентрації, уважності, перейманні досвіду у передових спеціалістів та змозі працювати в команді зі своїми одногрупниками.
Протягом 3-х практично насичених днів, з 27 по 30 вересня, майбутні агрономи зуміли засвоїти особливості селекційного процесу, оволодіти навичками в проведенні ряду спеціальних прийомів і заходів планування в селекційних і насінницьких посівах, провели облік та розрахунок урожайності, оцінили за понад 22-ма морфологічними ознаками та набули навичок з визначення сортових ознак гібридів кукурудзи та соняшника, і сортів картоплі.
На досягнутому студенти не зупинилися й попри втомлений вигляд від проробленої “власними руками” роботи, провели корисний час на дозвіллі, адже завдячуючи керівництву господарства зі сприянням ректорського блоку, наші практиканти радо грали у футбол та волейбол, прогулювалися у вільний від навчання час територією селища, насолоджуючись осінніми краєвидами та палко, у формі диспуту, обговорювали своє бачення на майбутнє становлення агропромисловості нашої держави й значного місця в цьому питанні відводили саме селекції, в то й же час готуючи свої звіти, захист яких завершив практику з дисципліни «Селекція і насінництво польових культур".
Що ж, будемо й надалі стежити за перебігом проходження практики студентів випускного курсу агробіологічного факультету, бажаємо їм натхненного та захоплюючого настрою від навчання, щоби по завершенню практики вони повернулися в стіни рідного університету здоровими та сповненими думками про правильність й важливість вибору своєї майбутньої професії.
Студент 4 курсу 2 групиВладислав Богданець