Літо з користю - студенти 1 курсу ФІТ вже працюють за професією
Добридень, розкажіть нам про себе: хто Ви, звідки?
— Вітаю, мене звати Фетман Лев, я з чудового міста Київ. Завершив перший курс за спеціальністю "Комп'ютерна інженерія" на факультеті інформаційних технологій НУБіП України.
Ким ви працюєте?
— Я працюю інженером з моніторингу інформаційно-телекомунікаційних систем, або як кажуть у IT-сфері Monitoring engineer.
Звучить дуже цікаво. Які ваші обов'язки?
— В мої обов'зки входять: написання скриптів для автоматизації процесів моніторингу, управління та інших повторюваних завдань, пов’язаних з моніторингом; підтримувати працездатність систем; розробка нових функціональних можливостей для продуктів та послуг.
Які професійні навички Вам потрібні на новій роботі?
— Для роботи Monitoring engineer необхідно мати такі навички: впевнене знання мови програмування Python; досвід роботи з Zabbix та системами моніторингу; впевнене знання SQL; розуміння як працюють протоколи SMPP, VoIP, HTTP, IP, TCP; англійська мова рівня Intermediate+.
Що може бути великим плюсом при роботі в данній сфері?
— Великим плюсом буде досвід роботи з Software Configuration Management, ELK, Grafana, Kibana.
Запросимо до спілкування ще одного студента, який вирішив провести літо з користю. Добридень, розкажіть нам про себе?
— Вітаю, мене звати Столярчук Артем, я з залізного серця України – Кривого Рогу. Завершив перший курс за спеціальністю "Кібербезпека" на факультеті інформаційних технологій НУБіП України.
Ким ви працюєте? Які ваші обов'язки?
— Я працюю спеціалістом з підключення абонентів до інтернету у компанії Воля, яка є одним з провідних провайдерів в Україні і підключає інтернет і цифрове телебачення по всій її території.
В мої обов'зки входять: підключення абонентів до мережі телебачення та інтернету Воля, налаштування та налагодження обладнання компанії, відстеження потокових підключень компанії, заповнення офіційної документації абонентів та тестування нових типів техніки, налаштування серверів.
Які професійні навички Вам потрібні на новій роботі?
— Для роботи спеціаліста по підключенню мені потрібне гарне володіння англійською мовою, мовами програмування Си, вміння роботи з Exel та програмами Packet Tracer, FileZilla, і обов’язково потрібні повні знання в роботі з ОС Windows всіх версій.
Що може бути великим плюсом при роботі в данній сфері?
— Перш за все це вміння працювати з людьми і з важливою документацією, вміння з налаштування великого спектру мережевої техніки, знання мережевих систем та їх різних рівнів моделі OSI, робота в команді та знання багатьох технічних термінів.
Чи стали в нагоді Вам знання, що отримали на факультеті ІТ?
— Вивчених знань за перший курс на факультеті мені вистачило щоб стартувати у ІТ сфері з легкістю. Основними допоміжними складовими були: знання роботи з ОС Windows, MS Exel, основі поняття роботи мережі її устаткування та облаштування.
Що Ви порадите майбутнім абітурієнтам?
— Досвід важливий у всіх починаннях, він отримується як в університеті так і в житті, головне мати мету і йти до неї всіма своїми силами, а головна сила – це знання, які дають ключ до нових звершень.
Розмовляли:
Фетман Лев, студент спеціальності "Ком'пютерна інженерія",
Столярчук Артем, студент спеціальності "Кібербезпека",
Касаткіна Ольга, ст. викладач кафедри інформаційних систем і технологій