Як не втратити продуктивність на віддаленій роботі: рекомендації від HR-спеціаліста

May 27, 2021

Можна нескінченно сперечатися про користь роботи в офісі чи вдома, але факт залишається фактом – частина компаній вже понад рік працюють як мінімум частково віддалено в умовах пандемії. Одна з таких — MAY-Ukraine, під патронатом якої розвиваються бренди чаю та кави Richard, MAYSKIY, Curtis, Coffesso. Як ефективно виконувати свою роботу, професійно зростати, не перетворити життя на День бабака, ділиться досвідом HR-спеціаліст компанії Ірина Дудник.

Працюйте інтервалами

Кажемо «Ні» марафонам із завдань, які завершуються опівночі. Розділивши свою роботу на інтервали, під час яких не відволікаєтесь на чати в месенджерах, пошту та дзвінки, ви будете значно продуктивнішими за тих, хто буде працювати 8 годин поспіль. Просте правило 50 на 10, де перша число – час для інтенсивної праці, а друге – для відпочинку, допоможе встигати значно більше. Якщо 50 хвилин для тотальної концентрації вам здається забагато, почніть з техніки тайм-менеджменту Pomodoro – де ви ставите таймер на 20 хвилин та працюєте та 5 хвилин приділяєте перерві.

Планування – наше все

Присвятить перші та останні 15 хвилин робочого дня плануванню справ. Це не тільки сприяє ефективності, а й розвантажує мозок від тривожних думок, ніби ви щось не встигли. До речі, зелені галочки у списках виконаних справ підвищують рівень морального задоволення та дуже мотивують.

Вимикайте сповіщення

Сповіщення про те, що друг додав нове фото в Instagram чи безкінечний потік листів на пошту від онлайн-курсів не додають наснаги, а лише заважають нашому мозку сфокусуватися. Існують численні дослідження, у яких йде мова про перші 30 хвилин інтенсивного розумового навантаження, після яких нервова система адаптується та виникає так званий «азарт», який дає змогу закінчити завдання якомога якісніше й швидше. Натомість звук повідомлення вщент руйнує концентрацію. Якщо є така можливість, під час важливого завдання поставте телефон у режим «Не турбувати» як мінімум на годину та поверніться до повідомлень та емейлів вже після виконання завдання.

Використайте цей час для навчання

Карантин – це чудовий час для навчання. І хоча для багатьох офісних працівників роботи не поменшало під час локдауну, ми закликаємо приділяти 1 годину на день онлайн-курсам чи читанню професійної літератури. Де взяти зайву годину? Згадайте, що нещодавно ви марнували цей час в заторах та витрачали його на збори в офіс. Лише 1 година до початку робочого дня надасть вам порцію нових знань та почуття задоволення власними здобутками.

Вчіться відпочивати

Суворий карантин – це той випадок, коли неможливо залишити роботу на роботі, як радять усі коучі. Попри те, що тепер працювати можна навіть з ліжка, велика спокуса розтягувати завдання до 2 ночі, позбавляючи себе вечірнього дозвілля. На жаль, такий режим зовсім не сприяє продуктивності та без достатнього відновлення навіть найміцніший організм втратить здатність ефективно працювати.

За матеріалами сайту robota.ua

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook