Фотограмметрія - це сучасно і доступно
Фотограмметрія - це сучасно і доступно
May 21, 2019
Кафедра управління земельними ресурсами
Із сьогоднішніми темпами науково-технічного розвитку складно уявити якими будуть техніка та технології отримання інформації про наземні об`єкти фотограмметричними методами у найближчому майбутньому.
Цифровий аерофотознімок
Історія розвитку фотограмметрії фактично розпочалась, ще у далекому 1839 році із винайдення фотографії та отримання першого аерофотознімка із повітряної кулі Г. Турнашон. А сьогодні із використанням відносно доступних БПЛА та програмних засобів можна оперативно отримувати інформацію про стан рослини, швидко провести аерофотозйомку необхідного об’єкта, отримати знімки високої роздільної здатності, фактично в автоматичному режимі отримати якісний планово-картографічний матеріал маючи БПЛА, «гаджет», ноутбук та базові навики роботи із спеціалізованими програмними засобами.
Аналоговий аерофотознімок, топографічне дешифрування
Сьогодні використання фотограмметричних методів є доволі популярним у різних сферах суспільного розвитку. В тому числі завдяки стрімкому науково-технічному прогресу та здешевленню процесу отримання матеріалів аерофотозйомок. Наприклад найпоширенішого застосування БПЛА отримали у будівництві, геодезії та землеустрою, маркетингу, лісівництві, ліквідації надзвичайних ситуацій, природокористування, туризмі та інших сферах.
При цьому спектр фотограмметричних методів широкий, він залежить від багатьох факторів, насамперед: завдання на проектування; особливостей об’єкту дослідження; оперативності отримання кінцевого продукту; доступних програмних засобів для обробки інформації; погодних умов; бази даних про дослідження аналогічних об’єктів; способу дослідження тощо.
Прикладом застосування фотограмметричних методів наведемо результати аерофотозйомки та обробки матеріалів проведеного знімання навчального корпусу №6 НУБіП України, отриманих у результаті вивчення навчальної дисципліни «Фотограмметрія та дистанційне зондування» кафедри управління земельними ресурсами.
Завдання на аерофотознімання
Обробка матеріалів аерофотознімання із формуванням хмари точок
Ортофотоплан 2 D, цифрова модель місцевості
Стерео зображення