ЦІКАВА ЕКСКУРСІЯ ДО БУДИНКУ З ХИМЕРАМИ

29 April 2017, 9:50

 

29 квітня під керівництвом старшого викладача кафедри англійської мови для технічних та агробіологічних спеціальностей Л.В. Березової невеличка група студентів механіко-технологічного та агробіологічного факультетів відвідала Будинок з химерами. Будинок з химерами – це унікальна і чарівна споруда, прикрашена різноманітними мисливськими та містичними мініатюрами. Цей будинок є однією з основних окрас київської архітектури.

Будинок зведений в стилі модерн. Його будували протягом трьох років: з 1901 р. по 1903 р. Архітектором виступив Владислав Городецький, а всі надзвичайні скульптурні прикраси споруди виконані міланським скульптором Еліо Саля за ескізами самого Городецького. Існує легенда, що цей будинок був побудований Городецьким на честь його доньки, яка втопилась в Дніпрі від нещасного кохання. Тоді убитий горем батько збудував цей склеп в пам’ять про свою дитину. Але всі факти свідчать про те, що донька відомого архітектора дожила до старості й дочекалась онуків. Скоріш за все, цю легенду придумали для того, щоб привернути увагу туристів до цієї споруди. За іншою версією (яка, скоріш за все, відповідає істині), Городецький зводив будинок, побившись об заклад – кожен наступний поверх, отже, побудований на кошти, отримані від будівництва попереднього.

Все зовнішнє оздоблення полягає в красі мініатюр, які характеризують тваринний підводний та надземний світи, а також надзвичайних казкових персонажів. На фасадах та колонах розташовані різноманітні мініатюри. Наприклад, колони оздоблені головами оленів, а на огорожі зображено сцену боротьби беззахисного орла та могутньої левиці. У стіни вмуровано велетенські голови тварин: слонів, носорогів, антилоп, крокодилів. Місце на колонах належить кам’яним ящіркам. На даху фантазія архітектора розташувала велетенських жаб і міфічних морських чудовиськ. У всіх цих неперевершених створінь на голові замість волосся фантастичні квіти, листя, різноманітні ланцюги.

Внутрішнє оздоблення ні в чому не поступається екстер’єру. Інтер’єр ґрунтується на чудернацьких художніх розписах, ліпнинах та різьблених прикрасах. Захоплюють погляд туристів мисливські ліпні мініатюри, які розташувались вздовж сходів. На стінах повсюдно можна побачити фризи з екзотичних рослин, квітів і фруктів (найчастіше трапляються ананаси), поміж яких зображено велетенські, могутні черепи оленів і лосів. Дуже часто трапляються справжні мисливські атрибути: велетенські роги, страшенні черепи й різноманітні опудала. Одразу біля входу відвідувачів лякає спрут. А в самому центрі залу знаходиться світильник-торшер. Його зроблено у вигляді двох величезних риб, які підняли свої хвости догори. Вони сповиті морськими та океанічними водоростями, а також квітами лотоса. На стінах висять чудові плафони, прикрашені фруктами: виноградом, ананасами, а також різнобарвними квітами та водоростями. Розетки для плафонів зроблені у формі морських зірок.

Будинок Городецького варто перебуваючи в Києві відвідати, адже там знаходиться межа між реальним і надзвичайним, містичним. Це місце заворожує своєю красою.

 

Ст. викладач Березова Л.В.,

Тарас Береза
студент 2 курсу скорченого терміну навчання
механіко-технологічного факультету

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook