Виховна година на тему «Патріотична поведінка та боротьба з поширенням дезінформації в умовах війни» зі студентами 1 курсу 7 групи
Виховна година на тему «Патріотична поведінка та боротьба з поширенням дезінформації в умовах війни» зі студентами 1 курсу 7 групи
17 March 2025, 16:56
Куратор 1 курсу 7 групи Ольга Тупицька провела зі студентами групи виховну годину на тему «Патріотична поведінка та боротьба з поширенням дезінформації в умовах війни».
Ольга Тупицька зазначила, що в сучасному світі, коли ми оточені безкінечним потоком інформації, важливо бути уважними та критичними до отримуваної інформації, особливо, в контексті повномасштабної війни Росії проти України й російської гібридної агресії по всьому світові.
Визначено такі головні шляхи поширення недостовірної інформації в умовах війни։ соціальні мережі; підроблені акаунти відомих людей, політиків, телерадіомовні канали; особисті повідомлення чи групи Viber, WhatsApp, Telegram та інших месенджерах. В аспекті забезпечення інформаційної безпеки значне місце займають проблеми поширення чуток, пліток, фейків. Виділено такі види фейків։ фейк-реклама, фейкпсевдоексперт, фейк-конспірологія, фейк-клікбейт. До того ж, фейки в умовах російської агресії є ще й битвою наративів і культур. Тому маємо знати, як їх розпізнавати та протидіяти їм.
Абсолютна більшість з нас чи не кожного дня стикається з дезінформацією, фейками та маніпуляціями. Є багато способів, які можуть допомогти розпізнати фейки та маніпуляції, а також знайти правдиву інформацію. Одним зі способів є перевірка джерела інформації, як завдяки звичайному пошуку, так і пошуку по картинці. Необхідно звертати увагу на джерело, з якого отримано інформацію, перевіряти достовірність та коректність. Не потрібно довіряти тільки одному джерелу інформації, завжди треба робити додаткову перевірку від інших незалежних джерел і пам’ятати, що навіть самі авторитетні видання не застраховані від поширення недостовірної інформації у силу різних причин таких як: людський фактор, хакерські атаки тощо.
Також важливо розвивати критичне мислення, щоб розрізняти правдиву інформацію від фейкової. Не потрібно піддаватися емоціям і вірити усьому, що чуєш або бачиш. Треба ретельно аналізувати інформацію та звертати увагу на деталі. У контексті емоцій завжди потрібно аналізувати, який тон та контекст несе інформація.

