Гостьова лекція для студентів факультету захисту рослин, біотехнологій та екології доктора Францеска РОДРІГЕСА (Dr. Francesc G. Rodríguez) на тему: «European approaches to environmental education: Reflecting on green and sustainable transitions»

March 6, 2025

Підготовка сучасних конкурентних фахівців потребує залучення експертів з різних спільнот: академічних, наукових та виробничих. Важливу роль відіграє й взаємодія із міжнародними фахівцями.
В рамках системної роботи, що проводиться на факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології, в цьому напрямку, 26 лютого 2025 року відбулася гостьова лекція Францеска РОДРІГЕСА (Dr. Francesc G. Rodríguez) доцента Бранденбурзького технологічного університету (Brandenburg University of Technology) на тему: «European approaches to environmental education: Reflecting on green and sustainable transitions» (Європейські підходи до екологічної освіти: роздуми про екологічні та стійкі переходи).

 

На лекції були присутні здобувачі ОС «Магістр», ОС «Бакалавр» спеціальностей 101 «Екологія», 162 «Біотехнології та біоінженерія» та 202 «Захист і карантин рослин», а також науково-педагогічні працівники для обміну досвідом викладацької роботи.
Матеріал, представлений лектором, умовно можна розділити на дві частини: доповідь та інтерактивна рефлексія слухачів на її змістову частину. У своїй доповіді Францеск Родрігес відобразив основні етапи становлення екологічної освіти в Європі: від «освіти про навколишнє середовище» (навчання та набуття знань), «освіти в навколишньому середовищі» (використання зовнішнього середовища як місця для навчання, навчання на основі особистого досвіду через навчання на свіжому повітрі) до «освіти для довкілля» (почуття відповідальності за вирішення екологічних проблем; підхід, орієнтований на дії; розширення прав і можливостей).

Основну увагу він зосередив на екологічній освіті для стійкості суспільства основними компонентами якої є: 1) проблемне навчання; 2) дія; 3) активне навчання; 4) критична освіта. Особливо вона є актуальною для розуміння основних принципів та шляхів реалізації стратегії європейського Зеленого курсу (The European Green Deal) та досягнення Цілей сталого розвитку суспільства.

Після викладення основного матеріалу лектор запропонував слухачам долучитися до інтерактиву, пов’язаного із втіленням принципів сталості. Присутні студенти та викладачі розділилися на чотири групи й отримали завдання. Вони протягом 10 хвилин обдумували індивідуальну проблему, яка впливає на досягнення критеріїв сталості. Ділилися своїми міркуваннями та визначали спільні теми у своєму досвіді. Та, надалі, визначали суб’єктів (зацікавлених сторін), які могли б зробити свій внесок у вирішення проблеми сталого розвитку (на місцевому, національному і навіть міжнародному рівнях). Учасники обговорили питання, хто має взяти на себе відповідальність за дії щодо сталого розвитку (наприклад, місцеве населення, громадські активісти, політики, бізнес-лідери, науковці тощо).

Студенти прийняли активну участь у дискусії та висловили свою позицію щодо перспектив досягнення цілей сталого розвитку. Вони активно ставили запитання лекторові на різні теми.
Колектив факультету захисту рослин, біотехнологій та екології висловлює щиру подяку панові Францеску РОДРІГЕСУ за проведену лекцію та мабутню співпрацю.

 

Завідувач кафедри екології
агросфери та екологічного контролю
Олена НАУМОВСЬКА

Доцент кафедри екології агросфери та
екологічного контролю
Марина ЛАДИКА

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook