Рання профорієнтація для сучасної молоді - науково, перспективно, цікаво!
У сучасному суспільстві існує велике різноманіття професій, а от вибір майбутньої професії стає викликом для молоді.
Важливу роль у поширенні інформації щодо спеціальностей та особливостей освітніх програм, які пропонують заклади вищої освіти серед школярів та вчителів, відіграє проведення профорієнтаційної роботи у загальноосвітніх навчальних закладах.
З метою популяризації спеціальностей E2 «Екологія», G21 «Біотехнології та біоінженерія», G2 «Технології захисту навколишнього середовища», підготовку за якими здійснюють на факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології серед учнів 9-их класів та вчителів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №186 міста Києва 31 січня 2025 року було проведено профорієнтаційний захід.
Така «рання профорієнтація» дає можливість учням поступово долучитися до фаху, освоїти «цікавинки» перспективних професій.
Викладачі кафедри екології агросфери та екологічного контролю, доценти Марина ЛАДИКА та Євгеній БЕРЕЖНЯК, а також заступник декана із виховної роботи факультету захисту рослин, біотехнологій та екології, доцент кафедри фізіології, біохімії рослин та біоенергетики Анна ДАЩЕНКО ознайомили присутніх із особливостями навчання на факультеті. Так, Марина Миколаївна продемонструвала учням презентацію, у якій коротко виклала значення і важливість отримання екологічної освіти для молоді, анонсувала професії майбутнього у галузі екології.
Викладачем була надана інформація із світлинами сучасних навчальних і науково-виробничих лабораторій, які є на базі факультету, кваліфікований професорсько-викладацький склад, який щоденно проводить заняття, здійснення навчання англійською та українською мовами, можливість отримання подвійних дипломів, як у НУБІП, так і одного із європейських університетів, проходження виробничих практик у сучасних профільних лабораторіях державних й приватних установ, наявність військової кафедри, тощо. Марина ЛАДИКА не оминула увагою і перспективи працевлаштування по закінченню навчання, адже у зв’язку із реаліями сьогодення, пов’язаними із воєнним станом спектр пропозицій від роботодавців щодо фахівців-екологів постійно розширюється.
Анна ДАЩЕНКО розповіла про актуальність навчання на спеціальності «Біотехнології та біоінженерія». Детально зупинилася на затребуваності на ринку праці у молодих фахівцях даної галузі, оскільки технолог з біовиробництва, біотехнолог, біолог-дослідник – це сучасні професії, які вимагають необхідних знань, вмінь і навичок, які здобуваються саме в аудиторіях і лабораторіях на цій спеціальності. По закінченню навчання студенти мають можливість працювати у сфері клітинної і генетичної інженерії, у фармацевтичній та біоенергетичній галузях, тощо.
Також, доповідачі звернули увагу присутніх вчителів та школярів на можливість виконання науково-дослідних робіт МАН на базі факультету та їх науково-методичного супроводу НПП, участі у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт для школярів 9-11 класів «Юний дослідник», Всеукраїнських предметних олімпіадах НУБіП України.
На завершення своїх зустрічей Марина ЛАДИКА і Євгеній БЕРЕЖНЯК продемонстрували учням майстер-клас із визначення вмісту нітратів у яблуках і цитрусових за допомогою портативного універсального харчового тестеру Soeks Ecovisor F4. Дана ініціатива особливо сподобалася молоді і вони взяли активну участь у визначенні вмісту нітратів у фруктах. Виявилося, що яблука й мандарини, придбані у мережі супермаркетів «АТБ» не мають перевищених допустимої кількості нітратів і є придатними для споживання. Також проаналізували і жорсткість питної води, яка споживається школярами.
Колектив факультету захисту рослин, біотехнологій та екології висловлює щиру подяку адміністрації ЗОШ І-ІІІ ступенів №186 міста Києва директору школи Олені МАРХАЙ та заступнику директора з навчально-виховної роботи Тетяні ТРЕТЬЯКОВІЙ за надану можливість та організацію проведеної зустрічі.
Марина ЛАДИКА і Євгеній БЕРЕЖНЯК,
канд. с.-г. наук, доценти кафедри екології
агросфери та екологічного контролю
Анна ДАЩЕНКО
канд. с.-г. наук, доцент кафедри фізіології,
біохімії рослин та біоенергетики