«Патріот, громадянин, фахівець» кураторська година присвячена третій річниці повномасштабного вторгнення рф
«Патріот, громадянин, фахівець» кураторська година присвячена третій річниці повномасштабного вторгнення рф
February 27, 2025
24 лютого 2022 року розпочалася повномасштабна агресія Росії проти України, що стала новим етапом війни, яка тривала з 2014 року, коли Росія анексувала Крим та почала підтримувати сепаратистів на сході України. За три роки війни Україна пережила не лише численні руйнування інфраструктури, але й величезні людські втрати, а також значну еміграцію населення.
З метою виконання університетської програми виховної роботи «Патріот, громадянин, фахівець» 24 лютого відбулась онлайн зустріч куратора, Руслани Уманець зі студенти 2 курсу 2 групи спеціальності тваринництва та водних біоресурсів, яка була присвячена третій річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну. З цієї нагоди Ірина Власюк та Анжела Тимошенко презентували цікаву і об’ємну доповідь. В якій зазначалось, що повномасштабне вторгнення російських військ в Україну остаточно зірвало маску з агресивного путінського режиму, що 11 років прикидався «миротворцем» та «третьою стороною» у війні на сході України, поширюючи на весь світ дезінформацію. Своєю збройною агресією росія розв’язала першу в XXI столітті континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної світової безпеки, встановлену після Другої світової війни.

За час, що минув від повномасштабного вторгнення, Український народ продемонстрував світові приклади мужності, стійкості, сміливості, кмітливості та єдності перед жорстоким ворогом, що чисельно переважає.
Ця війна виявила найкращі якості Українців: патріотизм, громадську свідомість та професіоналізм.
Збройні Сили України відіграють ключову роль у забезпеченні національної безпеки. Вони не лише захищають країну від зовнішніх загроз, але й підтримують стабільність всередині держави. Героїзм і самовідданість українських військових є прикладом для всіх нас. Підтримка ЗСУ є нашим спільним обов’язком, і кожен може знайти спосіб зробити свій внесок у цю важливу справу. Мобілізація, як частина цього процесу, є критично важливою для забезпечення надійного захисту нашої держави. Підтримка мобілізації допомагає забезпечити наявність достатньої кількості ресурсів і сил для ефективного протистояння будь-яким загрозам.
Підвищення патріотичного духу серед населення є ключовим для забезпечення єдності нації. Освітні програми, культурні заходи та національні кампанії можуть допомогти зберігати і зміцнювати патріотичні почуття. Важливо, щоб у суспільстві формувалася культура підтримки армії та активної участі в національних справах. Підтримка мобілізації та розуміння значення кожного внеску у загальний захист країни допоможуть зробити ці стратегії ефективними.
Також величезним прикладом для суспільства є ВОЛОНТЕРИ – це головна підтримка армії сьогодення. Українське суспільство самоорганізувалося у потужний волонтерський рух, що допомагає у вирішенні низки проблем, які на той час держава не була в змозі вирішити, і продовжує й далі допомагати військовим та постраждалим від війни мирним жителям.
Після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року організації громадянського суспільства, звичайні небайдужі громадяни робили й продовжують робити усе можливе, навіть ризикуючи власним життям – від евакуації цивільних з зони бойових дій, розміщення переселенців, надання їм першої гуманітарної допомоги до купівлі форми та всього необхідного для армії, надавали правові консультації, беруть участь у написанні законів та ін. Численні волонтерські ініціативи, що виникли в перші місяці війни, в подальшому виросли у великі громадські організації, благодійні фонди, які продовжують допомагати постраждалим від війни.


Тисячі організацій переорієнтували свою діяльність, щоб вистояти та допомогти країні, забезпечити як свої сім’ї, співробітників, так і військових на фронті. А звичайні люди почали активно допомагати, хто чим мав можливість – від консервації та плетіння маскувальних сіток до збирання грошей на сучасну військову техніку, оренду космічних супутників для ЗСУ. Активно включилися діти, що заробляють гроші співаючи у публічних місцях, граючи у шахи/шашки, продаючи на імпровізованих стендах свої іграшки, малюнки, домашню випічку тощо. Долучається й студентська спільнота: влаштовують благодійні ярмарки, купують та передають військовим комплекти термобілизни та ін. Консолідовані зовнішньою загрозою українці переконані, що кожен, чим має змогу, допомагає й наближає нашу країну до перемоги.
Також, не можна забувати і про медиків, рятувальників, які нерідко ризикуючи своїм життям стійко і професійно виконують свої обов’язки.
Сьогодні Україна ефективно стримує російську збройну агресію завдяки зусиллям на військовому, дипломатичному, інформаційному фронтах, а також потужній міжнародній допомозі.

Ми боротимемося, доки не звільнимо від окупанта останній сантиметр української землі. Тож наше суспільство має й надалі залишатися консолідованим для перемоги над агресором і розбудови демократичної правової держави в сім’ї європейських народів.

Три роки війни в Україні — це період великих випробувань і неперевершених героїзмів. Українці продовжують боротися за свою свободу, незалежність і гідність, і вже сьогодні цей період можна вважати важливим етапом на шляху до відновлення країни та її місця в світі.
Анжела ТИМОШЕНКО,
студентка 2 курсу 2 групи
спеціальності технологія виробництва і
переробки продукції тваринництва