Креатив та конкретика у всьому
Креатив та конкретика у всьому
February 4, 2025
Галузь бджільництва України займає не тільки передові позиції в Європі та Світі. Одним із чинників успішності галузі є освіта, основним осередком, якої є кафедра бджільництва НУБіП України.
Колектив кафедри бджільництва, враховуючи досвід видатних пасічників: Петра Прокоповича, Василя Нестерводського, Віктора Поліщука, дбає за якісну підготовку фахівців, прагне щоб знання були корисні, “смачні” та продуктивні.
Тому, весь колектив ‒ від лаборанта до завідувача кафедри ‒ залучається до цього процесу з великою відповідальністю.
До початку нового навчального семестру доценти М.В. Войналович та І.І.Головецький підготували робочий зошит з дисципліни “Технологія виробництва та переробки продукції бджільництва”, в якому чітко розписана мета, конкретні завдання, матеріали і обладнання по кожному заняттю.
Старший лаборант Лідія Семенівна Базарна скрупульозно та відповідально готується до проведення кожного заняття.
Перша лабораторна робота проходить у спеціалізованій лабораторії “Лабораторія біології бджолиної сім'ї”. Тема: “Вивчення зовнішньої будови бджіл та складу бджолиної сім'ї” знайомить студентів з морфологічними особливостями будови екзоскелету робочих бджіл, знайомить зі складом бджолиної сім'ї та функціями її особин.
Лаборант готує необхідне обладнання та матеріал: живі та наркотизовані бджоли, мікроскопи, препарувальні ванночки, голки, пінцети ножиці та інше необхідне обладнання.
Заняття розпочинає завідувач кафедри Микола Повозніков.
Своєю настановчою промовою він прагнув змотивувати студентів на успішне та продуктивне навчання. Микола Гаврилович представив підходи, принципи та проблемно-орієнтовні методи навчання, які працівники кафедри використовують для підготовки висококваліфікованих фахівців.
Ігор Іванович Головецький продовжив заняття. Кожен студент отримав конкретні завдання, з урахуванням коротких пояснень по визначенню морфологічних особливостей будови робочої бджоли.
Студенти залюбки зважували, вимірювали, порівнювали, приймали рішення і по завершенні заняття подякували викладачам за “смачні”, цікаві і корисні знання.
Успіхів у навчанні!
Анастасія Видрик,
к. с.-г. наук, асистент кафедри бджільництва