Матеріально-технічна база факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК поповнилась новим обладнанням
Викладачі факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК разом із студентами постійно відвідують галузеві виставки, які проводяться в Києві на різних виставкових майданчиках, де знайомляться з останніми досягненнями в технологіях, процесах та обладнанні харчових виробництв як вітчизнянних так і зарубіжних представників харчової промисловості.
Минулого року, в чергове відвідуючи Міжнародну виставку продуктів харчування та напоїв «WORLDFOOD 2023», відбулось знайомство з менеджером експортного напрямку німецької фірми «KRONEN» Робертом Райзігом та представницею цієї фірми в Україні Наталією Зеленською.
Фірма «KRONEN» відома в усьому світі. Вже більше 45-ти років випускає обладнання для харчової галузі. Ця фірма славиться тим, що прагне знайти найкращі рішення, розробляючи сучасне іноваційне обладнання, яке в процесі переробки харчової сировини здатне максимально зберегти її якість та поживні властивості. Обладнання фірми «KRONEN» вже працює і в цілому ряді харчових підприємств України. Зокрема на підприємстві «АВУАР», яке ми відвідували в жовтні цього року, встановлена технологічна лінія виробництва замороженої кукурудзи, в якій використовується на основних технологіічних операціях обладнання фірми «KRONEN».
Пан Роберт розповів нам про сучасне обладнання фірми, яке виготовляється відповідно до сучасних тенденцій світових стандартів та ринку харчових продуктів. В ньому задіюються останні досягнення науки і техніки, для того щоб забезпечити якість і тривалий термін зберігання продукції з дотриманням вимог безпеки та гігієни.
Тому нас зацікавила співпраця з виробником сучасного обладнання, адже це дало б можливість розвивати освітній процес- знайомити студентів з будовою, принципом дії сучасних високотехнологічних машин. А також розвивати наукову роботу, досліджуючи різні групи процесів за допомогою сучасного обладнання. Така співпраця зацікавила пана Роберта, бо не зважаючи на військові дії в Україні фірма прагне розвивати свою співпрацю з українськими харчовими підприємствами та навчально-науковими установами.
Представники фірми були запрошенні до нашого університету для обговореня подальшої співпраці. В свою чергу пан Робeрт пообіцяв донести наші прагнення і пропозиції співпраці керівництву «KRONEN».
Білше року відбувалось листування, дистанційне спілкування. І ось, в листопаді місяці, відбулась зустріч декана факультету харчових технологій та управління якістю продукції АПК Лариси Вацлавівни Баль-Прилипко з представниками фірми «KRONEN» Робертом Райзігом та Наталією Зеленською, на якій було підготовлено варіант Договору про співпрацю. І завдяки тісній співпраці з проректором з науково-педагогічної роботи та економічних питань Костюк Тетяною Олексіївною і начальником юридичного відділу Бовою Андрієм Петровичом цей договір отримав кінцеву редакію, і був підписаний ректором Вадимом Анатолійовичем Ткачуком.
І через декілька днів після підписання договору, в супроводі Роберта Райзіга та Наталії Зеленської на кафедру процесів і обладнання переробки продукції АПК прибуло перші дві одиниці обладнання фірми «KRONEN» з додатковими пристроями для забезпечення різних технологічних режимів обробки харчової сировини. Це дві подрібнювальні машини, які призначені для нарізання різних видів харчової сировини на шматки різних форм і розмірів.
Зокрема машина GS 10-2 широко використовується у всьому світі. Ця багатофункціональна машина нарізає ефективно, точно та м’яко майже всі харчові продукти – включно з листям салату, овочами та фруктами. Вона є однією з флагманських моделей компанії «KRONEN».
Багатофункціональні робочі органи дозволяють нарізати практично всі види сировини і напівфабрикатів: листя салату, овочі, фрукти, зелень, м’ясо, варене м’ясо, рибу, веганські замінники, випічку, сир і горіхи.
Машина KUJ-V – високопродуктивна машина, що нарізає овочі, фрукти та м’ясо кубиками, смужками, скибочками, палочками, скибочками за одну операцію з високою точністю та ідеальною якістю, навіть з дуже тонкими нарізками.
Ця машина може нарізати овочі (моркву, картоплю, цибулю, перець тощо), фрукти (яблука, груша, ківі, дині тощо), а також м’ясо, шинку, бекон та рибу.
Після розпакування пан Роберт ознайомив співробітників кафедри з будовою і принципом дії машин. Показав як правильно проводити налаштування машин на різні режими обробки.
Після детального ознайомлення з машинами було проведено нарізання різної сировина (редька, капуста, морква, груша) з задаванням різних форм і розмірів оброблюваних об’єктів.
Зробивши перерву в налаштуванні обладнання представники фірми «KRONEN» в супроводі декана Лариси Вацлавівни Баль-Прилипко ознайомились з нашим факультетом. Відвідали навчальні аудиторії, лабораторії. Мали можливість побувати на лабораторних заняттях, де разом зі студентами прийняли участь в дослідженнях з сенсорного аналізу харчових продуктів. Гості відмітили високу оснащеність лабораторій факультету, та високий рівень знань студентів.
В ході спілкування було розроблено детальний план співпраці між фірмою «KRONEN» та нашим університеттом в рамках підписаного довгострокового договору. Тому подальша співпраця обіцяє бути плідною для обох сторін.
В свою чергу, на вченій раді факультету було прийняте рішення створити у відведеній аудиторії кафедри процесів і обладнання переробки продукції АПК лабораторію Процесів і обладнання подрібнення, де буде встановлене обладнання фірми «KRONEN». Тому на даний час, завдяки підрозділам проректора з науково-педагогічної роботи та адміністративно-господарської діяльності Євтушенка Володимира Дмитровича в аудиторії 102 11-го навчального копусу проводяться ремонтні роботи по заміні освітлення, електричного щитка, встановленню електричих розеток на 220 і 380 В. Здійснюється фарбування стін, воріт, підлоги. За сприяння керіництва факультету та ради роботодавців встановлені ролети. Фірма «KRONEN» найближчим часом надасть плакати та мультимедійну апаратуру для лабораторії.
І маємо надію, що вже в наступному семестрі студенти зможуть покращувати свої практичні навички, а науковці проводити дослідження за допомогою сучасного обладнання.
Тому дякуємо керівництву університету і факультету за допомогу в облаштуванні нової лабораторії.
А також величезна вдячність та земний уклін Силам оборони України, всім нашим захисникам. Хай Вас Бог береже і допомагає!
Володимир Василів
завідувач кафедри процесів і
обладнання переробки продукції АПК